Ania Rusowicz, Krzysztof Zalewski, Kraków Street Band na Finale w Warszawie

Kolejni artyści dołączyli do grona gwiazd polskiej muzyki, które zagrają na Finale WOŚP w Warszawie. Na scenie w finałowym studiu zagrają Ania Rusowicz, Krzysztof Zalewski oraz Kraków Street Band. Przyszłoroczny Finał WOŚP, dedykowany zbiórce funduszy na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, czyli 10.01.2021 roku. 

W związku z panującymi obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa, organizatorzy tej największej publicznej zbiórki w Europie zdecydowali się na przeniesienie koncertów, które towarzyszą warszawskiemu Finałowi WOŚP, do studia. Dzięki internetowej i telewizyjnej transmisji warszawskiego Finału mamy pewność, że radosne granie z głową dotrzeć będzie mogło do najdalszego zakątka globu. 
Na Finał WOŚP, oprócz jednodniowej zbiórki publicznej oraz zbiórek internetowych, składają się najróżniejsze wydarzenia, koncerty oraz inicjatywy podejmowane poprzez lokalne Sztaby. W tym roku zarejestrowaliśmy 1 355 Sztabów, w tym 79 Sztabów działających za granicą. Zarejestrowaliśmy 27 676 wolontariuszy, w tym ponad 60% zgłoszeń napłynęło do nas za pomocą systemu online. Przypominamy, że rekrutacja wciąż trwa! 

Finałowe studio, transmisję z którego będzie można oglądać w Internecie i na antenie stacji TVN, na dwa dni wypełni znów muzyka, radość z możliwości pomagania i nadzieja na to – że pomimo wszystkich przeciwności – wygramy!

Ania Rusowicz to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, zdobywczyni czterech Fryderyków. Artystka przebudziła w wielbicielach muzyki zamiłowanie do brzmień rodem z lat 60. i 70., przypominając publiczności pojęcie Flower Power i tworząc świetne kawałki w stylu retro. Ania Rusowicz jako artystka solowa zadebiutowała w 2011 roku podczas festiwalu w Opolu. Rusowicz oddaje hołd historii, stawiając na innowacyjne podejście do tworzenia muzyki, łącząc ze sobą różne gatunki, eksperymentując z brzmieniami.


Ania Rusowicz na Najpiękniejszej Domówce Świata. fot. Michał Kwaśniewski

Gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów, aktor – „człowiek orkiestra”-  tym razem nie zagra dla spragnionego jego twórczości tłumu w Kostrzynie nad Odrą. Krzysztof Zalewski wystąpi w finałowym studio Fundacji WOŚP w Warszawie. Laureat Fryderyków w 2020 roku wraca z nowym albumem o przewrotnym tytule – „Zabawa”. Jest to płyta dorosła, to przemyślenia 35-letniego mężczyzny, nad którego głową zawisł cień, a który mimo to – a może właśnie dlatego – gra, śpiewa i tańczy. Bawi się. Na przekór czasom, ale nie ludziom wbrew.

Kraków Street Band mają patent na niezwykle nastrojowe, bezpretensjonalne granie z pogranicza bluesa, folku i jazzu. Dajcie się zaprosić na spacer po Krakowie, a waszym przewodnikiem będzie muzyka tej świetnej kapeli. Muzycy zaczęli grać w 2014 roku, i to spontaniczne granie na krakowskim Starym Mieście wkrótce zostało okrzyknięte odkryciem roku przez czasopismo “Twój Blues”. Rozbrzmiewająca na krakowskim rynku muzyka to nastrojowe, pełne energii i charakteru połączenie bluesa, folku, i klasycznego jazzu, przywodzące na myśl niezwykle popularne w krajach anglosaskich brzmienie muzyki bluegrass. 

Kraków Street Band fot. Basia Lutzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.