BARANOVSKI „Sam“ w najnowszym teledysku

“Sam” to kolejny, a zarazem ostatni singiel promujący debiutancki album BARANOVSKIEGO zatytułowany “Zbiór”, który ukazał się jesienią ubiegłego roku. Krążek został wyróżniony nominacją do Fryderyka w kategorii Album Roku Pop.

Poprzednie single BARANOVSKIEGO jeden po drugim stawały się dużymi przebojami, zdobywając popularność w radiu, w serwisach streamingowych i na YouTube. Każdy z nich dodatkowo uzyskał status złotego lub platynowego singla. Największy sukces odniosła piosenka “Czułe miejsce”, która dotarła do 1. miejsca oficjalnego radiowego airplay chart, czyli zestawienia najczęściej granych utworów w radiu w Polsce oraz osiągnęła status platyny. Klip do singla do tej pory zaliczył ponad 11 milionów wyświetleń.

This slideshow requires JavaScript.


“Sam” nie jest wprawdzie piosenką w tak oczywisty sposób przebojową jak dotychczasowe propozycje BARANOVSKIEGO, ale wśród fanów artysty uchodzi za jedną z najbardziej ulubionych na jego płycie. Ciekawostką jest, że to od niej rozpoczęła się, ale i zakończyła praca nad “Zbiorem”.

„Długo zbierałem się, żeby konkretną piosenkę uznać za pierwszą na moją płytę. W końcu nagrałem “Samego” i poczułem, że w końcu stałem się dorosły muzycznie. Później już wiedziałem dokąd idę i pozbyłem się dawnych kompleksów związanych z moją twórczością. Pracę nad albumem zakończyłem trzy lata później, nagrywając “Samego” w zupełnie nowej aranżacji”.


Do tej nowej wersji piosenki “Sam” nakręcony został teledysk, za którego realizację odpowiedzialni są reżyser Krzysztof Grudziński oraz operator Filip Załuska. Znani wcześniej ze współpracy z m.in. Natalią Nykiel i Mariką (Krzysztof) oraz duetem Rysy i Piotrem Ziołą (Filip) stworzyli oszczędny, acz wysoko zaawansowany technologicznie klip, jakiego wcześniej w Polsce nie było. Sam BARANOVSKI także nie miał dotąd teledysku, w którym byłoby go tak dużo. Dosłownie.

This slideshow requires JavaScript.


BARANOVSKI – TRASA
11/03 WROCŁAW – Stary Klasztor
12/03 POZNAŃ – Blue Note
20/03 GDAŃSK – Parlament
22/03 KRAKÓW – Forty Kleparz
03/04 KOSZALIN – Teatr Variete Muza
04/04 ZIELONA GÓRA – Kawon Piwnica Artystyczna
16/04 WARSZAWA – Niebo

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/baranovskimusic/

Instagram: https://www.instagram.com/sir_baranovski/