Beyond The Event Horizon zapowiada nową płytę i rusza w trasę

Poznański zespół Beyond The Event Horizon, grający od 10 lat lat instrumentalnego rocka okraszonego elektroniką, po ciepło przyjętej płycie “Event Horizon” z 2014 roku oraz EP-ce “FAR” z 2017, szykuję kolejne wydawnictwo – płytę długogrającą, której premiera szykowana jest na marzec 2020.


Zespół Beyond The Event Horizon powstał w roku 2010 roku, w Poznaniu z inicjatywy Marka i Adama, obecnych gitarzystów. Ich muzyka to post-rock, który nie do końca trzyma się jednego schematu. Grupa zdobyła kilka wyróżnień podczas przeglądów kapel oraz supportując takie zespoły jak: Khuda, Dorena, Steak Number Eight, Antimatter i Crippled Black Phoenix.

Beyond The Event Horizon wyróżniony został specjalną nagrodą Anny Józefiny Lubienieckiej (ex-wokalistka Varius Manx) w plebiscycie Studenckie poniedziałki 2011. Przełomowym momentem dla zespołu stał się udział w POST ROCK FESTIVAL, gdzie zagrali przed Long Distance Calling (Niemcy), Tune (Polska). Choć zespół ma na swoim koncie doświadczenia z  wokalistką, obecnie postawił na twórczość instrumentalną. Oparte na prostych riffach długie utwory o kosmicznym przestrzennym wybrzmieniu zabierają słuchaczy w pełną wrażeń podróż.Utwory rozbrzmiewają z wolna, wybuchając harmonią dźwięków poszarpanych mocniejszymi uderzeniami w perkusję i struny gitary. Ambientowy klimat zapewnia bogata kompozycja efektów i klawiszy. Efektem pracy członków zespołu był nagrany i zmiksowany w lutym 2013 roku materiał na debiutancki album pt. Event Horizon. Trzy lata później w 2017 roku muzycy decydują się na wydanie epki “FAR” Na marzec 2020 roku zaplanowano wydanie najnowszego albumu, któremu nadano tytuł “Leaving The 3rd Dimension”. Teledysk oraz singiel promujący tę płytę będą udostępnione od najbliższej środy 30 stycznia 2020.

Od 7 lutego zespół wyrusza w trasę, która będzie jednocześnie promowała najnowszą płytę, jak również uświetni 10 lecie Beyond The Event Horizon.


 BEYOND THE EVENT HORIZON
BEYOND THE EVENT HORIZON

Obecny skład BTEH:
Adam “Kowal” Kowalka (Gitara)
Paweł Michałowski (Perkusja)
Maciej Hildebrandt (Bas)
Tytus Adamczewski (Klawisze)