sanah na szczycie rocznego podsumowania OLiS

Roczne podsumowanie Oficjalnej Listy Sprzedaży (OLiS), czyli zestawienie najchętniej kupowanych płyt fizycznych, otwiera sanah z płytą Irenkai nie jest to jej jedyny album na podium – na miejscu trzecim uplasowało się jej poprzednie wydawnictwo, Królowa dram. Miejsce drugie zestawienia zajmuje Mata z albumem Młody Matczak.

Najczęściej na pierwszym miejscu listy OLiS w roku 2021 gościł album Irenka sanah – najwyższą sprzedaż zanotował pięć razy. Drugi w zestawieniu Młody Matczak Maty do pierwszego miejsca dotarł cztery razy. Trzy razy na pierwszym miejscu listy OLiS zameldował się PRO8L3M z albumem Fight Club.sanah może pochwalić się jeszcze jednym najlepszym wynikiem: jej album Królowa dram był notowany na wszystkich 52 listach.

Najpopularniejszą płytą winylową ubiegłego roku był ostatni studyjny album zespołu Kult, zatytułowany Ostatnia płyta. Wydawnictwo miało swoją premierę w maju ubiegłego roku. Miejsce drugie rocznego zestawienia OLiS Winyle zajmują Kayah i Bregović z albumem wydanym w 1999 roku i zremasterowanym w 2015 – Kayah i Bregović. Na ostatnim miejscu na podium ponownie znalazło się ubiegłoroczne wydawnictwo – długo wyczekiwany album Adele – 30.W 2021 r. całkowita liczba wszystkich sprzedanych płyt z pierwszej setki zestawienia rocznego OLiS przekroczyła 1,3 mln egzemplarzy – co stanowi wzrost w porównaniu z rokiem 2020 o 7%.


To cykliczne zestawienie najlepiej sprzedających się płyt w Polsce w formacie fizycznym, opracowane na podstawie danych dotyczących sprzedaży detalicznej raportowanych przez sieci największych sklepów muzycznych w Polsce, sklepy niezależne, sklepy firmowe wytwórni fonograficznych i prowadzące sprzedaż na koncertach. Lista jest kompilowana co tydzień przez Kantar Polska. Cotygodniowe notowania dostępne są na stronie: bestsellery.zpav.pl/olis

.

Podziel się swoją opinią ;)