Brodka powraca z nowym singlem

Utwór jest wynikiem współpracy z zespołem Scottibrains, który tworzą: Dan Carey – szef wytwórni Speedy Wunderground i uznany producent muzyczny, Oly Bayston z Boxed In oraz perkusista Liam Hutton.

“Wrong Party” ukazuje się pod szyldem jednej z najciekawszych obecnie, niezależnych wytwórni Speedy Wunderground. Artystka ponownie wychodzi poza strefę dobrze znanych jej krajobrazów dźwiękowych i tworzy muzykę na własnych zasadach.

„Wrong Party” to klasyczny „Speedy” singiel dźwiękowo nawiązujący do pierwszych wydawnictw wytwórni, to punk i pop w jednym. Charakterystyczny dla Scottibrains rytm niesie utwór, aż do momentu wybuchu ekstazy, chaosu. To prawdziwa chwila transformacji dla polskiej wokalistki i songwriterki, która wprowadza ją w nową erę, w kierunku nowego albumu, który jawi się na horyzoncie.

Londyńska wytwórnia Speedy Wunderground, zarządzana przez uznanego producenta Dana Carey’a wraz z Alexisem Smithem oraz Pierre’em Hall’em, otrzymała niedawno nagrodę Best Small Label przyznawaną przez AIM (Association of Independent Music). Dan Carey otrzymał również statuetkę Music Producer Guild Awards w kategorii the UK Producer of the Year. Jest odpowiedzialny za produkcję albumu Fontaines D.C. „A Hero’s Death”, który trafił na drugie miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii. W 2014 r. Dan Carey otrzymał podwójną nominację do nagrody Mercury Prize za produkcję albumu Kea Tempest „Everybody Down” oraz Nicka Mulvey’a „First Mind”. W 2019 r. sytuacja powtórzyła się z krążkiem Black Midi „Schlagenheim” oraz Fontaines D.C. „Dogrel”.

Słuchaj/Kup „Wrong Party”: https://brodka.ffm.to/sw035

„Czasami odczuwamy silny pociąg do osoby lub sytuacji, która jest dla nas zła, mamy świadomość, że się sparzymy, ale pożądanie jest tak silne, że nie możemy się mu oprzeć. O tym jest utwór „Wrong Party”.
Praca nad singlem „Wrong Party” była bardzo wyjątkowa. Zamknęliśmy się w studio z Danem, Olim i Liamem. Jammowaliśmy i eksperymentowaliśmy. Przez moment spełniłam swoje marzenie o zespole punkowym i to wspomnienie zostanie we mnie na zawsze”
– Monika Brodka

fot. Przemek Dzienis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.