Całoroczne świętowanie XX-lecia KAYAXu na płycie

Właśnie ukazał się album “Kayax XX Rework”, będący zbiorem wszystkich reworków, czyli nowych interpretacji utworów z katalogu Kayaxu. W trwającej dokładnie rok akcji, która uświetniała dwudziestolecie wytwórni, udział wzięli m.in. Krzysztof Zalewski, Ania Leon, Julia Wieniawa, thekayetan, Nosowska czy zespół Zakopower. Premierze płyty towarzyszą dwa nowe reworki – w wykonaniu Karoliny Czarneckiej i Miro Kępińskiego wraz z Michałem Kowalonkiem.

Założona przez Kayah i Tomika Grewińskiego wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji powstała akcja “Kayax XX Rework”, w której Artyści stworzyli nowe, zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni. Zwieńczeniem akcji jest premiera dwupłytowego, limitowanego albumu, na którym znalazło się dwadzieścia reworków. Na krążku można usłyszeć zarówno największe gwiazdy wytwórni, jak ich obiecujących debiutantów.

W akcji udział wzięli: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Arek Kłusowski, Ania Leon, Julia Wieniawa w duecie z Kubą Karasiem, Natalia Przybysz, Reni Jusis, Cooks, Sarsa, Skubas w duecie z Basią Wrońską, thekayetan, Kayah w duecie z Julią Wieniawą, zespół Muchy, Nosowska, Swiernalis, zespół Zakopower, Rat Kru w duecie z Kayah oraz Natalia Szroeder.

Dziś do grona artystów, którzy wzięli udział w akcji Kayax XX Rework, dołączyli Karolina Czarnecka z reworkiem hitu zespołu Zakopower pt. “Boso” oraz Miro Kępiński wraz z Michałem Kowalonkiem, którzy nagrali nową wersję przeboju Natalii Przybysz pt. “Ciepły Wiatr”.

Podziel się swoją opinią ;)