Chcesz śpiewać jak profesjonalista? Mateusz Krautwurst może Ci w tym pomóc

Mateusz Krautwurst – uznawany przez wielu artystów za jeden z najlepszych męskich głosów w Polsce – otworzył szkołę wokalną autorskiej koncepcji: Voice Office.


Artysta nie próżnuje, bo rokrocznie z jego studia wychodzi sporo muzyki. Niedawno udało mu się stworzyć męskie trio z Igorem Herbutem i Mietkiem Szcześniakiem w utworze „Zaklinam los”, a za duet w utworze „Lepiej jak jest lepiej” na płycie Sokoła może się pochwalić Platynową Płytą.

Mateusz ogłosił informację o swojej inicjatywie w mediach społecznościowych. Z wybranych osób, które przesłały zgłoszenia i materiał demo, powstały dwa zespoły wokalne, a efekty ich pracy 20.02.2020 ukazały się w najważniejszych serwisach muzycznych. Pierwszy zespół wokalny stworzyli: Karolina Kaleta, Zuza Jurkiewicz, Łukasz Szostek, Wiktoria Ostrach i Hania Wojciechowska którzy przypomnieli, że czasem wystarczy „Jeden krok”, by zmienić bieg wydarzeń. Drugi z zespołów to z kolei: Marysia Janusz, Maja Gwiazda, Agata Malec, Janek Bidiuk, Rafał Makarow przekonują, że każdy z nas ma „to coś”, więc ich „Głos” z pewnością zapadnie w Waszej pamięci.


„Dyplom mojej szkoły to premiera autorskiej piosenki” – artysta z uśmiechem na ustach skomentował plan publikacji aż dwóch nowych singli. „Studiowałem wokalistykę jazzową, a wykładowcy byli dla mnie wielkimi autorytetami. Pilnowanie kunsztu jest niezwykle ważne, ale nie sądzę, że istniejący model edukacji muzycznej pozwala młodym artystom łatwo wejść w zawód.” – zdradza Mateusz Krautwurst. „Wielokrotnie rozmawiałem o tym z przyjaciółmi z branży. W końcu przeszedłem od słów do czynów. Voice Office ma weryfikować umiejętności wokalistów w studiu nagrań, zwiększać ich samoświadomość, ale też poszerzać ich wiedzę o rynku muzycznym, prawie autorskim i umowach, które przyjdzie im w życiu podpisywać. Chciałbym, by młodzi wokaliści mieli narzędzia, by dokonywać maksymalnie mądrych decyzji.”


Poza warsztatem wokalnym uczestnicy Voice Office zyskują udział w procesie twórczym i poznają drogę, którą piosenka musi pokonać od kompozycji i pisania tekstu po nagrania studyjne, produkcję muzyczną i publikację. Założyciel i producent muzyczny – Mateusz Krautwurst – zapewnia uczestnikom ochronę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i STOART (Związek Artystów Wykonawców), a także umowę wydawniczą z podziałem tantiem 50/50.

Projekt ma charakter rozwojowy, więc z pewnością warto śledzić http://voiceoffice.pl, a także na Facebooku, gdzie regularnie będą pojawiały się informacje o aktualnościach z artystycznego życia artysty i jego szkoły.