Ruszył plebiscyt na Nagrodę Publiczności FRYDERYK Festiwal

Organizatorzy FRYDERYK Festiwal i redakcja Radia Zet przygotowali wyjątkową niespodziankę dla fanów polskiej muzyki. W tym roku ponownie będą oni mogli przyznać nagrodę swojemu ulubionemu utworowi. Kapituła konkursu wyłoniła 21 piosenek, które ubiegać się będą o głosy słuchaczy i tym samym Nagrodę Publiczności FRYDERYK Festiwal. Głosowanie na stronie radiozet.pl potrwa do 13 marca, a zwycięzcę poznamy już następnego dnia, podczas uroczystej gali wręczenia Fryderyków.

„Czułe miejsce”, „Pola”, „Sobie i Wam” oraz „Te smaki i zapachy” – to tylko część utworów, które mają szansę zawalczyć o zwycięstwo w plebiscycie Nagroda Publiczności FRYDERYK Festiwal. Wszystkie piosenki zostały wybrane przez kapitułę składającą się z działu muzycznego Radia Zet oraz przedstawiciela organizatora FRYDERYK Festiwal, tj. Związku Producentów Audio Video (ZPAV).

„W wyborze piosenek do plebiscytu braliśmy pod uwagę to, czy były one nominowane do tegorocznych Fryderyków w kategorii Utwór Roku oraz czy zostały przebojami radiowymi, zgodnie z zestawieniem AirPlay” – Michał Celeda – Dyrektor Programowy i Redaktor Naczelny Radia Zet.


Konkurs rozpoczął się 24 lutego i potrwa do 13 marca do godziny 23:59. Każdego dnia będzie można oddać głos na jedną piosenkę. Zwycięzcę plebiscytu poznamy już 14 marca podczas uroczystej gali wręczenia najbardziej prestiżowych nagród w polskiej branży muzycznej – Fryderyków.

„Plebiscyt na Nagrodę Publiczności FRYDERYK Festiwal doskonale wpisuje się w nową, otwartą dla fanów muzyki formułę wydarzeni. Zależy nam na tym, aby mogli oni brać czynny udział nie tylko w wydarzeniu, ale także mieć szansę nagrodzenia swojego ulubionego wykonawcy. Mamy nadzieję, że konkurs stworzony we współpracy z Radiem Zet sprosta tym oczekiwaniom” – Andrzej Puczyński, przewodniczący zarządu ZPAV


Nominowane utwory:

Sobie i Wam – Męskie Granie Orkiestra 2019 (Nosowska, Igo, Organek, Zalewski)
Hej Hej! – Daria Zawiałow
Górą Ty – Golec uOrkiestra & Gromee feat. Bedoes
Za krokiem krok – Cleo
Is This Love – Komodo feat. Michael Shynes
Czułe miejsce – Baranovski
Kurier – Krzysztof Zalewski
Fire in My Head – C-BooL feat. Cadence XYZ
Pola – Muniek Staszczyk
Tempo – Margaret
La La Love – C-BooL & Skytech feat. Giang Pham
Napad – Mrozu
Tęskno mi – Sarsa
Superhero – Viki Gabor
Dalej – Marcin Sójka
Nie żałuję – Natalia Zastępa
Zostań ze mną – Piotr Cugowski
Dobrze jest jak jest – Roksana Węgiel
Daj mi żyć – Piotr Cugowski
Te smaki i zapachy – Król
Najnowszy klip – Dawid Podsiadło


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/FryderykFestiwal/

Instagram: https://www.instagram.com/fryderykfestiwal/

www: http://fryderyki.pl/