CHEMIA prezentuje nowy singiel

Polski rockowy zespół CHEMIA ma przyjemność ogłosić wydanie nowego singla zatytułowanego „Angina”.

Jest to po utworze „Modern Times” drugi utwór z ich nadchodzącego albumu „Something to Believe in” wyprodukowanego przez uznanego i wielokrotnie nagradzanego producenta, gitarzystę i autora tekstów Andy’ego Taylora (Duran Duran, The Power Station, Reef). Andy Taylor poza własnymi zespołami wyprodukował także przeboje dla takich artystów jak m.in. Thunder, Rod Stewart, The Ting Tings i The Almighty.

Nowy singiel CHEMII zatytułowany „Angina” został nagrany w Londons Baltic Studios i zawiera m.in. smyczkową aranżację byłego klawiszowca zespołu Bush i aranżera Sachy Puttnama. Sacha znany jest również z pracy nad muzyką do filmów takich jak chociażby nagradzany „The Confessional”, który wyreżyserował RobertLePages, a także zrobił aranżacje smyczkowe dla wielu innych wielkich artystów, w tym takich jak Sia, Peter Green czy REEF. 

CHEMIA zwróciła się również do swojego dobrego przyjaciela, uznanego polskiego kompozytora klasyki i wiolonczelisty Jana Stokłosy, który zebrał pod swoją batutą kwartet smyczkowy i perfekcyjnie opracował i wykonał aranżację Sachy. Sekcja smyczkowa została nagrana w Warszawie w Teatrze Kamienica, a nagrania zrealizował Tomasz Budkiewicz.


Gitarzysta i założyciel CHEMII Wojtek „W” Balczun mówi:

„Od opracowania piosenki z Andym (Taylorem) jako producentem płyty, po współpracę z takimi artystami jak jak Sacha Puttnam i Jaś Stokłosa czuliśmy, że jest to dla nas wszystkich szczególne przeżycie.  To było niesamowite zobaczyć, jak to wszystko razem tworzy coś naprawdę wyjątkowego i mamy nadzieję, że wszyscy poczują w tym utworze nasze emocje. 

W międzyczasie zespół postanowił kontynuować w swoich teledyskach widoczną już w „Modern Times” koncepcję nawiązującą do tzw. filmów drogi. Aby zrealizować ten zamiar muzycy polecieli do Turcji, żeby nakręcić materiał do singla. Frontman CHEMII Łukasz „Luke” Drapała powiedział „Chcieliśmy nakręcić wspaniałe krajobrazy oddające orientalny charakter tego utworu i jak zwykle z pomocą przyszedł współpracujący z nami angielski reżyser Adam Berker. Znaleźliśmy niesamowitą część Turcji, w okolicach Kapadocji, która była bardzo wyjątkowym i magicznym miejscem do filmowania. Zwracam też uwagę na tytuł utworu, który w Polsce brzmi dosyć oryginalnie, ale cały sens ukryty jest w angielskim tekście, który napisał Andy”. 


W Polsce singiel zostanie wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, a za granicą przez DCM Records, z dystrybucją firmy Absolute Distribution i będzie dostępny na wszystkich głównych platformach cyfrowych już od 12 marca

Kolejną nowością jest ujawnienie przez Zespół daty premiery płyty „Something to Believe in”, która ukaże się 20 sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.