Cris Mili prezentuje singiel zatytułowany „Moje Opowieści”

Po świetnie przyjętych singlach „Deszcz”, „Miasto Grzechu” i „Fenomenalny”, Cris Mili prezentuje singiel zatytułowany „Moje Opowieści”

Utwór „Moje Opowieści” nawiązuje charakterem do swoich poprzedników. Przesycony metaforami i niedopowiedzeniami tekst daje do myślenia. Czy podmiotem lirycznym, do którego śpiewa artystka, jest osoba, czy może coś zupełnie innego?

W „Moich Opowieściach” poruszam wątek relacji, która nie zawsze jest dla nas dobra, a jednak jej pragniemy. Na chwilę jesteśmy w stanie się z niej otrząsnąć, ale pojawia się tęsknota i trudno wymazać piękne chwile z pamięci. Wracamy, ale wiemy, że nie jest to dla nas do końca dobre. On, kimkolwiek lub czymkolwiek jest, kusi i zniewala, powoli od siebie uzależnia i w pewnym momencie zdajemy sobie sprawę, że nie możemy bez niego sobie poradzić – mówi o swoim singlu artystka.

Do utworu powstał spontaniczny teledysk.

W trakcie ostatnich Andrzejek wpadliśmy na pomysł mojego kolejnego teledysku. Reżyserią i montażem zajął się Piotr Cortés, a większość ujęć zrealizowali Patryk Fudali i Magdalena Zagrajek z Metropoland Entertaiment. Pierwotnie miałam nagrać wyłącznie ujęcia swojego tańca, a teraz czekam na premierę teledysku. Wyszło naprawdę nieziemsko – wspomina Cris Mili.


Cris Mili – wokalistka, flecistka, kochająca klimaty latino. Ukończyła PPSM im. E. Młynarskiego w Warszawie „Mała Miodowa” i uczęszczała do PSM im F. Chopina II st. „Bednarska” w klasie fletu poprzecznego. Laureatka konkursów ogólnopolskich i lokalnych.  Wcześniej związana z chórem przy Teatrze Wielkim „Alla Polacca”, zespołem wokalnym „Vocalove”, zespołem afrykańskim „BaKuBa”. Aleksandra jest również znana szerszej publiczności z produkcji filmowych lat 90-tych. Największy rozgłos uzyskała, wcielając się w Basię Halską, córkę komisarza Halskiego w „Ekstradycji”.

Prawdziwa miłość do muzyki tak naprawdę zaczęła się podczas pobytu w Brazylii, gdzie dużo czasu spędzała z lokalnymi artystami, śpiewając, grając i tańcząc Sambę. Jej twórczość to nieoczywisty pop alternatywny. Każdy z utworów jest inny, a jednak charakteryzuje go pewien styl, z wpływami Ameryki Południowej. Teksty mają swoje odbicie w życiu, a melodie komponuje, przechadzając się ulicami Warszawy. W 2021 roku w plebiscycie organizowanym przez Polską Muzykę Alternatywną zdobyła tytuł Artysta Roku za autorską piosenkę „Miasto Grzechu”. Jej pierwsze single, zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez słuchaczy, jak i przez media. Wiele stron muzycznych poświęciło swoje łamy Artystce i jej utworom, które pojawiły się też na znaczących playlistach Spotify.

Podziel się swoją opinią ;)