Czarnina w BARdzo Bardzo w ramach Colors Of World Music

7 czerwca odbył się ostatni przed wakacjami koncert w ramach Colors Of World Music. Agencja Image TEAM od pół roku zaprasza mieszkańców Warszawy do klubu BARdzo Bardzo, gdzie prezentuje muzykę z całego świata.

Nie wszyscy wiedzą, że w Polsce działają i tworzą nie tylko artyści lokalni. W naszym kraju mieszkają muzycy z krajów afrykańskich, Jemenu, Kolumbii, czy Meksyku, którzy doskonale się czują u nas, a polską publiczność uważają za jedną z najlepszych.

Możliwość poznania tych wszystkich nieznanych muzycznych smaków daje agencja Image TEAM i warszawski klub BARdzo Bardzo. Wspólnie zorganizowali cykl koncertów “Colors Of World Music”, podczas których Warszawiacy mogli usłyszeć muzykę charakterystyczną m.in. dla kontynentu afrykańskiego, Ameryki Południowej, Jemenu, czy Syrii. Na warszawskiej scenie wystąpili: Rasm Almashan, grupa Wielbłądy i Cumbancheros, niesamowite trio Chamoun Szemraj Lubertowicz i Wassim Ibrahim.

Na finał warszawską publikę do zabawy porwała polska grupa Czarnina. Kwartet to grupa artystów, których serca biją na wschód. Inspiracje czerpią z tradycyjnych etnicznych brzmień szeroko pojętego orientu, w szczególności skupiając się na muzyce cygańskiej. Zgłębiając historię, tradycję i kulturę, a przede wszystkim, krocząc śladami Romów, muzycy reinterpretują tradycyjne melodie romskie, rumuńskie, bałkańskie i bliskowschodnie.

Liczymy na to, że po wakacjach cykl powróci. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z ostatniego przed wakacjami koncertu w ramach Colors Of World Music.

Podziel się swoją opinią ;)