Czwarty utwór Pozorów już jest!

Zespół Pozory konsekwentnie realizuje swój cel. Na horyzoncie 4 utwór w ramach przewrotnego projektu “Płyta w dziewięć miesięcy”.

Dni mają coraz więcej słońca i ciepła – taka też staje się muzyka Pozorów. Podczas “Wakacji”, a taki tytuł nosi czwarta piosenka grupy, Pozory pozwalają złapać oddech i zabierają słuchacza na letnią wycieczkę nocnym autobusem. Po poprzednich, wypełnionych przesterowanymi gitarami, szybkich utworach Pozorów, “Wakacje” to swego rodzaju chwila
wytchnienia, utwór pełen spokojnych przestrzeni gitarowych, kameralny, o miłości.

Gitary w zwrotkach przywodzą na myśl stary dobry Maanam, refrenu nie powstydziłby się Robert Gawliński z “Wilków”. Bas na okrągło gra gęstym pulsem, podtrzymując spokojny trans utworu. Leniwa melodia wokalu ożywia się na moment w quasi-rapowej części po to, aby otworzyć się w refrenie. Całość spaja łagodny rytm perkusyjny.

“Zadzwoń do mnie, zanim przyjdzie sen… (…)” Tekst utworu zabiera odbiorcę do rozważań typowych dla samotnych, pieszych powrotów z imprez po drugiej w nocy letnią porą. Są to okoliczności chętnie eksplorowane w muzyce pupularno-rockowej choćby przez Arctic Monkeys w utworze “Why’d you only call me when you’re high” bądź przez Broken Bells na płycie “After the Disco”. “Wakacje” w wydaniu Pozorów lokalizują tę tematykę w realiach
warszawskiej Pragi Północ wzbogacając ten pomysł o element polskiej egzotyki.

Premierę kolejnego utworu z płyty zespół Pozory zaplanował na 28 maja. Pozostała część płyty “Wahania” będzie publikowana w każdy ostatni piątek miesiąca aż do września 2021r.

Pozory – trio z Warszawy powstałe w 2019 roku. Zespół tworzy gitarową muzykę alternatywną z elementami elektroniki. M. Ochijewicz, M. Dawidczyk, J. Wojnar. Grają tak jak czują. Piszą to, co myślą. Nie ściemniają.

Teksty grupy to pozory nostalgii za drażami korsarzami i optymizmu, że miasto nie musi być toksyczne. Pozory poprzez muzykę chcą celebrować niedoskonałości i chaotyczny indywidualizm. Brzmieniowo inspirują ich m.in. Jack White i Arctic Monkeys.

Podziel się swoją opinią ;)