Daria Zawiałow w drodze do Japonii zabiera słuchaczy do Nowego Jorku

W oczekiwaniu na album „Wojny i Noce”, Daria na ostatniej prostej przed premierą prezentuje nowy utwór „Żółta Taksówka”.

Z Helsinek do Tokio, niespecjalnie po drodze przez Nowy Jork, ale muzyka nie zna granic i w muzyczną podróż do Stanów Zjednoczonych zabiera swoich fanów Daria Zawiałow! Wszystko za sprawą kolejnego utworu, który zapowiada nowy album „Wojny i Noce”. Premiera płyty już 11 czerwca.

Ostatni singiel Darii pt. „Za krótki sen” w duecie z Dawidem Podsiadło został wydany zaledwie miesiąc temu – przez ten czas zdążył się już wspiąć na szczyty radiowych list przebojów oraz wykręcić miliony odsłuchań w serwisach streamingowych. Artystka jednak przed premierą swojej nowej płyty nieustannie serwuje kolejne niespodzianki swoim fanom. Jedną z nich jest trzeci numer zapowiadający nowy album – „Żółta Taksówka”, który został zainspirowany jej pobytem w Nowym Jorku.

Dodatkowo, kilka dni temu Daria ogłosiła przedsprzedaż „Wojen i Nocy” na winylu. Wydawnictwo o tyle wyjątkowe, że wydane w formie Picture Disc z motywem Sakury – kwiatu wiśni. Motyw nieprzypadkowy, bo cały nowy projekt Darii czerpie garściami z japońskiej kultury.

Inspiracje mangą i filmami anime można dostrzec już na pierwszy rzut oka na charakterystycznych ilustracjach towarzyszących komunikacji albumu, za które odpowiada Agnieszka Gokunobaka Szajewska. Daria zdradziła również, że w jednym z nowych utworów będzie można usłyszeć ją śpiewającą po japońsku! Od strony muzycznej na nowej płycie znajdziemy syntezatory inspirowane brzmieniem lat 80. oraz gitarowe brzmienia, ale jak mówi Artystka – ten album będzie miał w sobie także odrobinę współczesności. Warstwa liryczna zapowiadana jest na najbardziej osobistą w karierze Darii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.