Daria Zawiałow z platyną za „A kysz!” i „Helsinki”

Podczas piątkowej Offensywy De Luxe Daria Zawiałow zagrała akustyczny koncert z gitarzystą Piotrem Rubensem Rubikiem. Oboje z rąk redaktora Radiowej Trójki Piotra Stelmach otrzymali Szczoty – symbol pozamiatania na rynku muzycznym, oprócz tego artystka z rąk przedstawiciela firmy Sony Music otrzymał platynową płytę za „A kysz!” oraz „Helsinki”.

Certyfikaty sprzedaży w przemyśle muzycznym stanowią powszechnie stosowany na świecie system nagród za sprzedaż nagrań muzycznych. W Polsce Złotą płytę otrzymuje się za sprzedaż przekraczającą 15 tys., Platynową 30 tys. oraz Diamentową 150 tys. Dla porównania w sąsiednich Niemczech ten próg dla rodzimych artystów jest dużo wyższy – za zamówienia – Złota płyta to 100 tys. egzemplarzy, Platynowa 200 tys., Diamentowa aż 750 tys.

This slideshow requires JavaScript.


„A kysz!” (2017)

W czerwcu 2016 Daria Zawiałow zaśpiewała w Opolu utwór „Malinowy chruśniak”,który był jej pierwszą zapowiedzią debiutanckiej płyty. Następnie ukazały się single: „Kndel bury” i „Miłostki” a w marcu 2017 pojawił się jej debiutancki album pt. „A kysz!”. Daria Zawiałow była autorką wszystkich tekstów oraz współkompozytorką każdego z utworów. W październiku 2017 pojawiła się reedycja płyty z dodatkowymi pięcioma utworami, wśród których pojawiły się koncertowe utwory z Gabą Kulką i Piotrem Roguckim.

Daria została laureatką Fryderyków 2018 w 2 kategoriach: za album roku w muzyce alternatywnej oraz fonograficzny debiut roku.


„Helsinki” (2019)

Końcem września 2018 Daria Zawiałow opublikowała teledysk do utworu “Nie dobiję się do Ciebie”, który stał się zapowiedzią jej drugiego albumu pt. “Helsinki”, który premierę miał 8 marca 2019. Kolejnym singlem promującym to wydawnictwo byłą „Szarówka”, której towarzyszyła akcja wspierająca schroniska „Kundel bury”. „Hej hej” oraz „Punk fu!” również zyskał obraz video i stały się singlami bardzo dobrze radzącymi sobie na radiowych listach przebojów. Płyta ukazała się również w formie de luxe. Artystka podczas sierpniowego koncertu Męskie Granie 2019 odebrała Złotą płytę za ten album.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/dariazawialow/

Instagramhttps://www.instagram.com/zavialovd/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCTmABeIeNXBvh1DUG8EDCSw