Debiutancka płyta Krystiana Ochmana pt. „Ochman” już dostępna

Debiutancka płyta Krystiana Ochmana pt. „Ochman” już dostępna!

Zwycięzca 11. edycji „The Voice of Poland” oraz 58. KFPP w Opolu na szczęście nie kazał na nią zbyt długo czekać.

Niespełna rok po wydaniu swojego pierwszego singla, Ochman prezentuje płytę, na której znalazło się 11 utworów. Nie mogło zabraknąć na niej takich singli jak „Światłocienie”, „Wielkie tytuły”, „Prometeusz”, „Wspomnienie”, „Ten sam ja” czy „Złodzieje wyobraźni”. Na krążku pojawił się tylko jeden gość, a jest nim raper Avi, który udzielił się w utworze „Ja to znam”.

Uczestnictwo Krystiana w telewizyjnym show zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez widzów. Ochman nazywany był objawieniem i fenomenem, a jego pierwszy autorski utwór „Światłocienie” typowany był jako jeden z najlepszych debiutanckich singli laureatów „The Voice of Poland”. Piosenka zanotowała aż 300 tyś. streamów w tydzień i zadebiutowała na Top 200 Spotify. Singiel osiągnął status złotej płyty.

Drugi singiel „Wielkie tytuły” znalazł się na #1 miejscu na karcie na czasie YouTube. Również na KNC znalazły się kolejne cztery single z teledyskami.

Krystian z utworem „Prometeusz” wygrał 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w koncercie Premier oraz jako pierwszy polski wokalista wziął udział w The Circle Sessions, gdzie zaprezentował na żywo dwa utwory „Lights In The Dark” oraz „Ten sam ja”.


Ochman urodził się i wychował w USA, niedaleko Waszyngtonu. Jego rodzice wyjechali do Stanów na studia i do pracy jeszcze w czasach komunizmu. Przełomowym momentem w życiu Krystiana było zagranie roli księcia w licealnym przedstawieniu. Gdy dziadek wysłuchał jego występu, zasugerował pomysł podjęcia studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach. Krystian jest wnukiem słynnego polskiego tenora Wiesława Ochmana.

Obok zdolności wokalnych, Krystian jest również instrumentalistą. Gra na fortepianie i trąbce oraz aktywnie uczestniczy w procesie twórczym podczas produkcji swojego materiału muzycznego.

Podziel się swoją opinią ;)