Debiutancki album BARANOVSKIEGO „Zbiór” już dostępny!

Od wczoraj na półkach sklepowych możemy dostrzec długo wyczekiwany debiutancki album BARANOVSKIEGO zatytułowany „Zbiór”. Na krążku znajdują się min. dobrze znane single „Dym”, tytułowy „Zbiór” i najnowszy „Czułe miejsce”.

Płyta zatytułowana „Zbiór” to zwieńczenie długoletniej pracy BARANOVSKIEGO nad materiałem idealnym, który w pełnej krasie prezentuje jego umiejętności jako autora piosenek, wokalisty i producenta. Baranovski sam przyznaje, że choć napisał już mnóstwo piosenek to potrzebował czasu, aby pozbyć się wszelkich kompleksów i zyskać przekonanie co do słuszności obranej drogi. Sukcesy pierwszych singli pomogły mu wzmocnić pewność siebie jako artysty i dopracować ten materiał tak, jak go sobie wymarzył.

„Zbiór” to 10 przebojowych piosenek zaśpiewanych po polsku, w których zamiłowanie do klasycznego songwritingu zderza się z odpowiednio nowoczesnym brzmieniem. Uniwersalna produkcja nie zakrywa jednak swojskości i lokalnego sznytu, jaki ma w sobie ten album.
Na „Zbiorze” znalazły się wszystkie dotychczasowe single BARANOVSKIEGO („Dym”, „Luźno”, „Zbiór”, „Czułe miejsce”) oraz upublicznione wcześniej piosenki „Hey” i „Mamo”, acz ta ostatnia nagrana została w zupełnie nowej, bardziej minimalistycznej aranżacji.
Za produkcję muzyczną płyty odpowiadają sam BARANOVSKI oraz znany z szeregów grupy Xxanaxx Michał Wasilewski alias Atari Wu.

 


Pod pseudonimem Baranovski kryje się Wojtek Baranowski. Niektórzy pamiętają go z udziału w programie The Voice Of Poland, inni kojarzą go z koncertów grupy Xxanaxx, z którym przez kilka sezonów występował jako klawiszowiec i gitarzysta. Od stycznia 2018 roku BARANOVSKI działa na własny rachunek z autorskim projektem znanym już doskonale z przebojowych singli oraz licznych występów na najważniejszych koncertowych i festiwalowych scenach w Polsce, na czele z Open’erem, Męskim Graniem, Orange Warsaw Festivalem i Olsztyn Green Festivalem. Potwierdzeniem dotychczasowych sukcesów była tegoroczna nominacja dla Baranovskiego do Fryderyka w kategorii Fonograficzny debiut roku.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/baranovskimusic/

Instagram: https://www.instagram.com/sir_baranovski/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCqSSQr-UEA_0yCc_3F-mBiQ