Paszkwile, czyli premiera nowej płyty Tymona Tymańskiego

“Paszkwile” to debiutancka solowa płyta Tymona Tymańskiego. Artysta znany z kontrowersyjnych wypowiedzi i zachowań, wychodzi na przeciw opinii publicznej i daje upust swoim poglądom.


Płytę będzie można usłyszeć na rozpoczynającej się 25 października w warszawskiej Hydrozagadce trasie koncernowej.

Solowy album Tymona Tymańskiego “Paszkwile” to jego indywidualny i w pełni niezależny głos na temat spraw, które nurtują współczesną Polskę. Teksty są efektem wnikliwej obserwacji, która przełożyła się na silną potrzebę ostrzeżenia przed zagrożeniem monopartyjnością i reżimem. Tymon opowiada też o swoim doświadczeniu polskiej wolności po 1989 roku, zachęcając do postawienia na indywidualizm, tolerancję i otwartość.


“Przez 27 lat nie przyszło mi do głowy, żeby agitować, pouczać i udzielać wykładów o tolerancji i wolności, o dewaluacji wartości narodowych i wzroście znaczenia wartości jednostkowych. Na płycie bynajmniej nie odkrywam Ameryki, o co dzisiaj trudno. Wszystkie te racje znajdziecie Państwo genialnie i logicznie wyłożone choćby w Dziennikach Gombrowicza czy jego Rozmowach z Dominikiem DeRoux. A jednak z różnych przyczyn Polacy nie odrobili tych ważnych lekcji światopoglądowych, które uwalniają umysł z mentalnej ciasnoty” – mówi Tymon Tymański


Album promuje utwór “Wolność”.


W produkcji płyty wziął udział stały kwartet Tymańskiego złożony z gitarzysty i współproducenta Marcina Gałązki, pianisty Michała Wandzilaka i perkusisty Tomasza Kopra. Dodatkowo skorzystano z talentów zaprzyjaźnionego bębniarza grupy Blinded Łukasza Kumańskiego oraz perkusisty Jacka Prościńskiego i saksofonisty Michała Jana Ciesielskiego. Dzięki takiemu połączeniu muzycznych osobowości udało się stworzyć  ambitny i eklektyczny album stanowiący kolaż postrocka, postjazzu i elektroniki.


“Muzyczny styl to przeżytek. Staram się grać wszystko, co mi się podoba i co mnie inspiruje, swobodnie żonglując stylistyką i brzmieniem, łącząc wyrafinowanie i piękno z zamierzoną brzydotą. Ten muzyczny kierunek nazywa się ZEPSUTECH” – dodaje artysta


Klip do piosenki “Pislam” z płyty “Paszkwile”.


Zobacz więcej:

Facebook

You Tube