Dobrawa Czocher gościem specjalnym w trasie Niklasa Paschburga

Dobrawa Czocher gościem specjalnym w trasie Niklasa Paschburga

Zapraszamy na trasę koncertową, gdzie Dobrawa Czocher towarzyszyć będzie wybitnemu muzykowi Niklasowi Paschburgowi.

23 marca Poznań – Klub Tama
24 marca Kraków – Klub Kwadrat
25 marca Wrocław – Klub Stary Klasztor
26 marca Katowice – P23
27 marca Gdańsk – Klub Drizzly Grizzly
28 marca Warszawa – Klub NIEBO

Bilety do nabycia: ebilet, eventim, tickatmaster, tobilet, biletomat, kupbilecik.

Dobrawa Czocher jest polską wiolonczelistką urodzoną w muzykalnej rodzinie, która naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku 7 lat.  Wkrótce instrument ten stał się nieodłącznym elementem jej życia, stąd naturalną decyzją było poświęcenie życia muzyce.

Jako muzyk Czocher uwielbia poszerzać spektrum brzmienia wiolonczeli, oscylując pomiędzy muzyką klasyczną a współczesną. Jej długa kariera jako wielokrotnie nagradzanego muzyka kameralnego i orkiestrowego sprawia, że czuje się swobodnie, łącząc muzykę filharmoniczną z bardziej alternatywnymi podejściami. Jej największym talentem jest łączenie doskonałej techniki gry na wiolonczeli z nieograniczoną wyobraźnią i ekspresją.

Od wielu lat współpracuje ze swoją dobrą przyjaciółką, pianistką Hanią Rani. Duet wydał w 2015 roku debiutancką płytę „Biała flaga”, która stała się bestsellerem w Polsce. W 2021 Hania i Dobrawa podpisały kontrakt na wyłączność z wytwórnią Deutsche Grammophon, czego owocem została wydana niedługo później ich pierwsza w pełni autorska płyta „Inner Symphonies”. Tym samym Rani i Czocher okazały się być najmłodszym duetem kompozytorskim w dziejach legendarnej wytwórni.

Czocher obecnie pracuje nad pierwszym solowym albumem z autorskimi kompozycjami na wiolonczelę, którego producentem będzie Niklas Paschburg.

Niklas Paschburg debiutował w roku 2016 EP-ką Tuur Mang Welten, która zwróciła uwagę 7k! Records. We współpracy z tą wytwórnią wydano dwa albumy: Oceanic 2018 i Svalbard w 2020 roku. Niedawno ukazał się również Post-Svalbard powstały w wyniku współpracy Niklasa z artystami, m.in. Hanią Rani, Dobrawą Czocher, Robertem Lippokiem, Ah Kosmosem i innymi.

Ten kompozytor, pianista i producent urodził się w 1994 roku w Hamburgu, mieszkał w maleńkiej wiosce niedaleko Norymbergi, by następnie przez ostatnie 3 lata osiąść w Berlinie. Niklas stworzył specyficzny styl swojej muzyki, który łączy klasykę (studiował grę na fortepianie i kompozycję) z ambientem i popem, tworząc rodzaj ambientowo-popowego chilloutu, będącego znakiem rozpoznawczym tego obiecującego artysty. Niklas współpracował z RYX, Asgeirem, Nilsem Hoffmanem, Gabrielem Olafem i innymi artystami międzynarodowej sceny popowej, a jego umiejętności pisania ścieżek dźwiękowych są doceniane niemal wszędzie.

Podziel się swoją opinią ;)