Dominika Płonka prezentuje “DD EP”

Gdyby nie brat, nigdy nie zaczęłaby tworzyć muzyki. Dzisiaj jest jednym z najbardziej obiecujących głosów polskiej sceny alternatywnego R&B.

Można powiedzieć, że nie ma przypadków. Tak też było, kiedy Dawid Płonka zapukał do swojej siostry, żeby dograła mu się do utworu. Na początku niechętnie podpisywała się swoim nazwiskiem, jednak z biegiem czasu coraz śmielej zaczęła współpracować ze środowiskiem hip-hopowym, m.in. Miłym ATZ, Marcelim Boberem, Wuja HZG. Teraz Dominika Płonka gotowa jest tworzyć pod swoim własnym brandem i prezentuje EPkę “DD EP”. “DD EP to podsumowanie mojej dotychczasowej twórczości w siedmiu utworach. Jest przede wszystkim o tym, co po mojej dwudziestopięcioletniej głowie chodzi. Trochę o moich motywacjach, trochę o relacjach, trochę o tym, jak przeżywam.” – mówi o swoim debiutanckim mini albumie Płonka.

Wydawnictwo promuje singiel “TAK MI PRZYKRO (że mi przeszło)”, do którego powstało specjalne video w stylistyce VHS. Ten charakter towarzyszy wszystkim teledyskom Dominiki, które promują “DD EP” – “Bardzo się cieszę, że udało mi się stworzyć całościowe body of art” podsumowuje artystka. A o czym jest tak naprawdę “TAK MI PRZYKRO (że mi przeszło)”? “To utwór, który napisałam, żeby mi właśnie przeszło. Bo przejść mi nie mogło i kurczowo trzymałam się mojego wyobrażenia o relacji, która na tamten moment była już z drugiej strony zamknięta. Ku mojemu zdziwieniu po napisaniu piosenki i wyśpiewaniu jej kilka razy osiągnęłam zamierzony efekt.” – opowiada o swoim nowym singlu wokalistka.

Dominika Płonka w swojej twórczości bawi się różnymi gatunkami – contemporary R&B, soulem, alternatywnym hip-hopem oraz popem. Jej utwór “NA JAW” z Miroff feat. Wuja HZG, newonce umieścił na #4 w podsumowaniu najlepszych kawałków 2022 roku. Współpracowała z producentami m.in. Gribble, Gabrysia Cichy ciiicho oraz takimi artystami jak Miroff, Wuja HZG, runforrest czy ARS LATRANS Orchestra. Jej koncert na NEXT FEST Music Showcase & Conference cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem – tak dużym, że klub nie pomieścił zgromadzonej publiczności.

Podziel się swoją opinią ;)