Dr Misio jest „Chory na Polskę” – ruszył preorder płyty

Dr Misio wstrzela się w naszą rzeczywistość z nowym materiałem

Płyta „Chory na Polskę” z jednej strony opowiada o wszystkim, co w kraju nad Wisłą niezmienne i monotonne, o skrajnościach, o tym, co nas tutaj boli, z czym się nie zgadzamy, o naszej miłości do Polski

Jednym słowem podmiot liryczny miota się w polskiej rzeczywistości. Ale z drugiej strony znowu próbuje zmierzyć się ze swoimi lękami i strachami. Funduje nam kolejną misiową, psychoanalityczną terapię.

A muzycznie? Album „Chory na Polskę” to totalny miks gatunków – rock, punk, elektro, zimna fala, techno, dance czy nawet pop. Ale w tym eklektyzmie Dr Misio nie traci nic ze swego charakterystycznego stylu – brudnego, energetycznego, szorstkiego i nostalgicznie melodycznego.

Album „Chory na Polskę” do sklepów muzycznych oraz na platformy streamingowe trafi już 10 listopada. Specjalnie dla fanów jest dostępny w preorderze z autografami członków zespołu. Album CD składa się z 13 utworów – o 3 utwory więcej niż jego wersja streamingowa – jako ukłon w stronę fanów nośników fizycznych i analogowego grania.

Specjalna edycja winylowa wjedzie na sklepowe półki jeszcze tej jesieni.

ZAMÓW ALBUM W PREORDERZE
Tracklista:

 1. Chory na Polskę
 2. Dziewczyna Śmierć
 3. Wielkie żarcie
 4. Znikam
 5. Sztandar
 6. Moja wina
 7. Prawda
 8. Wbrew i wobec
 9. Wędrowiec
 10. Te same miejsca
 11. Bezczas
 12. Zaraza
 13. Miliard nowych Polsk feat. SPN  

Dr Misio poleca lek „Chory na Polskę”. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się ze swoimi przyjaciółmi lub psychoterapeutami, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.  


Polski zespół muzyczny Dr Misio został założony w 2008 roku z inicjatywy aktora Arkadiusza Jakubika. Dziś skład zespołu uzupełniają: Paweł Derentowicz, Adam Czarnecki, Paweł “Afa” Pittner, Roman Rojewski.

W styczniu 2013 roku zespół opublikował swój pierwszy teledysk do piosenki “Młodzi” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. W marcu 2013 roku ukazał się debiutancki album studyjny zespołu pod tytułem „Młodzi”. Producentem muzycznym płyty był Olaf Deriglasoff. W czerwcu tego samego roku zespół otrzymał Nagrodę dziennikarzy podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2013, a w lipcu wystąpili na Jarocin Festiwal 2013. W lipcu 2014 roku zespół wystąpił podczas Przystanku Woodstock, a w październiku tego samego roku wydali swój drugi album studyjny zatytułowany “Pogo”, również z produkcją muzyczną Olafa Deriglasoffa.

Dwa następne albumy Dr Misio: „Zmartwychwstaniemy” i „Strach XXI wieku”, których producentem muzycznym był Jakub Galiński, w 2018 i 2021 roku były nominowane do Fryderyków w kategorii najlepszy album rockowy. Twórczość zespołu uważana jest nie tyle za kontrowersyjną, co refleksyjną. Wydany w 2017 roku singiel pt. „Pismo” sprowokował włodarzy do usunięcia Dr Misio z festiwalu w Opolu.

Dr Misio wraca z nowym materiałem, który zwiastują wydane w tym roku single. Piąty, studyjny album „Chory na Polskę” ukaże się nakładem wytwórni Agora Muzyka.

Podziel się swoją opinią ;)