Duet Jaśmin powraca w nowym singlu

Duet Jaśmin powraca w nowym singlu

Agata Gałach i Karo Sienkiewicz, czyli duet Jaśmin powraca z kolejnym, już szóstym singlem.

“Jednocześnie” to piosenka o poszukiwaniu harmonii. Wszyscy potrzebujemy akceptacji, zrozumienia, bycia we wspólnym rytmie. Ale nie zawsze się to udaje – czasem częściej chcemy mówić, zanim wysłuchamy, częściej chcemy poprawiać, zanim zrozumiemy. Utwór powstał pod wpływem obserwacji kołyszących się w jednym tempie traw. Kiedy na nie patrzymy, chcielibyśmy być w takiej synchronizacji z innymi ludźmi. „Jednocześnie” to wezwanie do tego, żeby przestało u nas być wciąż zajęte, żebyśmy mogli odebrać wiadomość od drugiej osoby i odnaleźć wspólny alternatywny chillowy rytm. 

Bez wymagań i celu – jak taniec, który nie ma celu, a jest tylko po to, żeby wspólnie być razem, zsynchronizować się z drugim człowiekiem, działać razem. Nie uda nam się to ani kiedy będziemy stać, ani kiedy będziemy gnać. Ale z ta piosenką może uda nam się nastawić na wspólne kołysanie.


Jaśmin to subtelna muzyka elektroniczna połączona z klasycznym instrumentarium, takim jak skrzypce, altówka i skrzypce elektryczne. Jaśminowe piosenki mają ciekawą harmonię, a nowoczesne brzmienia elektroniczne przeplatają się tu z różnymi barwami głosu Agaty, stąd kojarzą się z muzyką takich zespołów jak Mikromusic, czy Tęskno. Za teksty piosenek odpowiedzialni są: Jacek Wasilewski, Grzegorz Paczkowski i Marek Sochacki. To teksty o kobietach, ich sile i największych obawach, o globalnym ociepleniu i walce z samym sobą oraz odwadze w spełnianiu swoich marzeń i życia w zgodzie z naturą.

Podziel się swoją opinią ;)