Dziwna Wiosna w trasie

Dziwna Wiosna rusza w trasę

Nadzieja polskiego rocka, Britney Spears szkockiego country, a tak naprawdę najfajniejszy gitarowy zespół w tej części świata zagra kilka koncertów, które zmiotą was z planszy! Posłuchajcie jak zabrzmi na żywo jedna z najlepiej przyjętych rockowych płyt 2021. 

18.11. Łódź – Dziwna Wiosna – Scenografia https://fb.me/e/1bTqy6OET
19.11. Tczew – Dziwna Wiosna –  Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie https://fb.me/e/1QAFwFYNf
27.11. Wrocław – Łydka Grubasa + Dziwna Wiosna https://fb.me/e/171FlxuzM
28.11. Poznań – Dziwna Wiosna – Blue Note – https://fb.me/e/1bswxcfqL
2.12.   Bydgoszcz – Organek + Dziwna Wiosna https://fb.me/e/1mHAMzfOd

Dziwna Wiosna to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal (Brodka, Sister Wood i jeszcze pół Polski) i basista Wojtek Traczyk (Maria Peszek, Gaba Kulka i jeszcze sto pięćdziesiąt jazzowych składów, bo Wojtek najbardziej lubi jazz) zaczęli grać razem w 2018 roku jako Superhuman Like Brando.

Nagrali jedną płytę, która była tak dobra, że nikt o niej nie usłyszał. Wiosną 2020 roku, kiedy pandemia zamknęła miliardy ludzi w domach i pogrzebała stary świat, postanowili zacząć od nowa. Tak powstała Dziwna Wiosna. Zaczęli od „Niepewności”, wydanej w sierpniu 2020 piosenki, która jest historią o miłości, z walącym się światem w tle. Potem był jeszcze niepokojący „Sen”, przebojowe „Stracone” i „Odejdź”. Wszystkie te numery hulały w radiach jak szalone.

Teraz Dziwna Wiosna startuje z debiutanckim albumem, który już zmiótł ich z planszy. Może zmiecie i was. Miłość, tęsknota, ucieczki, pęknięcia, nadzieje, magiczne substancje i trochę fuzza. Przepis prosty jak dwa plus dwa jest trzy, ale z jakiegoś powodu od dawna nikt w Polsce tak nie grał.

Podziel się swoją opinią ;)