ETA prezentuje klip i zapowiada płytę

Swoją premierę miał właśnie najnowszy klip formacji ETA. Obraz zrealizowany do singla „Radioaktywni” zapowiada album zatytułowany „Plan B”, którego premiera będzie miała miejsce wiosną bieżącego roku.

„Melodia pojawiła się w mojej głowie praktycznie błyskawicznie, jednak była pochodną tekstu, który skrupulatnie zapisywałem sobie fragmentami w swoich notatkach” – mówi Beniamin Bochnacki, wokalista i gitarzysta w ETA.  – “Ciągle pojawiały się nowe frazy, bardzo często idealnie się łącząc. Nie będę ukrywał, że jest to efekt oglądnięcia serialu „Czarnobyl”. Ludzkie dramaty, które tam pokazano w skali makro, dały mi do myślenia w kontekście skali mikro. Co w momencie kiedy tworzymy z kimś jeden atom, a reaktorem jest nasze uczucie?

Co ciekawe, od razu w głowie miałem też obraz teledysku” – kontynuuje muzyk. –  “te dwie rzeczy współistniały w naszej wizji od początku: opuszczone radzieckie miasto, para, która skaziła je swoim uczuciem i wybuchami. Mogliśmy przekuć te wszystkie pomysły w jedną całość, dzięki niesamowitemu miejscu, jakim jest Kłomino, czyli opuszczone miasto radzieckie w okolicy Bornego Sulinowa. Okazało się, że zawsze mieliśmy je pod nosem, 150 km od Szczecina. Naszą wizję dopełniły swoim wkładem niesamowite osoby, czyli dwójka aktorów (Justyna Kopańska, Andrzej Drzewieniecki), Aga Miko (wokal kobiecy w nagraniu), a także niezawodna ekipa od naszych klipów, czyli Full Frame Studio Szczecin. Gdy zobaczyliśmy finalny efekt, wiedzieliśmy, że „Radioaktywni” muszą stać się jednym z singli promujących płytę „Plan B” .

Premierą drugiej płyty ETA planuje na wiosnę 2021 roku.

Podziel się swoją opinią ;)