Ewelina Flinta wspiera nowym singlem kampanię #MożeszMiPowiedzieć

Ewelina Flinta wspiera nowym singlem kampanię #MożeszMiPowiedzieć

Jedna na trzy kobiety doświadczyła molestowania seksualnego, jedna na dwadzieścia doświadczyła przemocy seksualnej… Ta wiedza przytłacza.

Ewelina Flinta postanowiła wesprzeć działania związane z coroczną, listopadową kampanią 16 Dni Przeciwko Przemocy. Kampania trwa od 25.11- 10.12.2022 r.

Napisany przez Ewelinę utwór, wspierający kampanię „Panno Chłód” to opowieść o przemocy seksualnej. O dziewczynie, o tym, jak się ją przestrzega, następnie obwinia. O tym, że spotyka się z ostracyzmem i wyzwiskami.

Wspólnie z zaproszonymi organizacjami chcemy zwrócić uwagę na społeczne przyzwolenie zachowań niedopuszczalnych, na konieczność edukowania, że każde naruszenie przestrzeni drugiego człowieka wymaga jego przyzwolenia, na zatrważające statystyki oraz na fakt, że zwrócenie się po pomoc dla wielu kobiet wiąże się z lękiem i wstydem. A przede wszystkim dać sygnał kobietom, które przemocy doświadczyły, że jest ktoś, do kogo mogą zwrócić się po pomoc i kto ich wysłucha.

„Przeraża mnie, jak ogromny jest to problem i jak bardzo mamy nieświadome społeczeństwo. To naprawdę jest szokujące, ile kobiet codziennie jest krzywdzonych” – Ewelina Flinta

Podziel się swoją opinią ;)