FEST Festival podbija stawkę line-up’u: Quebonafide, Kaśka Sochacka, Smolasty, Margaret, Catz ‘N Dogz live

Już 10-13 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim odbędzie się 3.edycja FEST Festivalu. Do line up’u dołączają  m.in: Quebonafide, Rudimental, Smolasty, Margaret, Catz ‘N Dogz live, Ruleta 1988, Golan, Mulimba, Natalia Nykiel, Jacuś, Pete and Bas i inni!

Kolejnym headlinerem FEST Festivalu będzie polski raper Quebonafide – jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce. Swoją karierę Artysta rozpoczął w 2009 roku, wypuszczając wspólnie z Fuso swój pierwszy singiel “Pierwsze cięcie”. Rok później ukazał się ich kolejny utwór “Drugie cięcie”. Następnie w 2012 roku wydali razem minalbum o nazwie “Flow witam”. Każdy kolejny krążek Quebonafide podnosił poprzeczkę – po projekcie TACONAFIDE, w 2020 roku światło dzienne ujrzał album ROMANTIC PSYCHO, który momentalnie podbił listy przebojów, a cała Polska śpiewała sentymentalny singiel BUBBLETEA


Na festiwalu wystąpi również Margaret – polska, popowa piosenkarka, kompozytorka oraz autorka tekstów. Artystka zadebiutowała na rynku fonograficznym w 2013 roku minialbumem “All I Need”. Epka promowana była piosenką “Thank You Very Much”, który notowany był na oficjalnych listach sprzedaży w Niemczech, Austrii i we Włoszech. W 2014 roku wydała debiutancki album studyjny “Add the Blonde”, który bardzo szybko znalazł się na ósmym miejscu na liście sprzedaży OLiS i uzyskał tytuł Platynowej Płyty.

W alternatywny świat na FEST Festivalu wprowadzi nas Kaśka Sochacka – magiczny głos i poruszające, nieoczywiste teksty w akompaniamencie dopracowanych brzmień. Podczas wydarzenia festiwalowicze będą mogli posłuchać materiału z debiutanckiego albumu “Ciche Dni”. Wydawnictwo zajęło 28. miejsce w rocznym podsumowaniu sprzedaży w Polsce i podbiło serca słuchaczy.


13 sierpnia na scenie festiwalu zaprezentuje się również Kaliber 44 – jeden z najważniejszych i najstarszych składów hip-hopowych. To będzie prawdziwa gratka dla fanów starej szkoły i okazja do muzycznego powrotu do lat 90’. Grupa zadebiutowała w 1996 roku kawałkiem “Magia i Miecz”, by parę miesięcy później zaprezentować pełnoprawny album “Księga Tajemnicza. Prolog”, który na stałe wpisał się do kanonu polskiego rapu. W 2016 roku Kaliber 44 reaktywował działalność, więc publiczność FESTA będzie mogła cofnąć się w czasie i przypomnieć sobie stary, dobry rap.
 

Prawdziwy mistrz rapowych, imprezowych numerów – Smolasty, również pojawi się na scenie FESTA i rozkręci jego publiczność do swoich nowych numerów. Artysta wywodzi się z rapowego podziemia i przez ostatnie lata królował na listach przebojów za sprawą takich hitów jak “Duże Oczy” czy “Oh Daddy”. W swoich kawałkach zgrabnie łączy rap i R’n’B z popowymi brzmieniami.

Jacuś – jedna z najbardziej oryginalnych i nieszablonowych postaci na polskiej scenie rapowej zawita do Chorzowa aby przejąć hip-hopową scenę FESTA. Utwory Jacusia zdobywają milionowe odtworzenia w Internecie i ma on na koncie współpracę z polskimi artystami takimi jak TedeKęKę czy Young Leosia. W maju tego roku premierę miała najnowsza płyta Artysty “PREZES”, z której kawałki na pewno pojawią się podczas festiwalu.


11 sierpnia na scenie FESTA zagości również RULETA Live – wyjątkowy muzyczny projekt, w którego skład wchodzą: Tymek, Margaret, Rosalie., Zdechły Osa, Kosi, Hades, Włodi, Barto Katt, Mokebe & Nath. RULETA Live to przełożenie płyty 1988 czyli cenionego polskiego producenta i współtwórcy duetu Syny na unikalne show na żywo.
 

Na scenie wystąpią bracia Sarapata, którzy tworzą elektronikę i towarzyszyli muzycznie zespołowi Lor czy Paulinie Przybysz. Pod koniec 2012 roku ukazał się pierwszy album duetu pt. ”EP1” i składał się z 7 utworów. Sarapata podczas festiwalu zabiorą swoich fanów w niebywały świat przejrzystych i elektronicznych brzmień.

Polskim przedstawicielem muzyki elektronicznej na FESCIE będzie również zespół Bokka, tworzący muzykę elektroniczną połączoną z popem oraz rockiem alternatywnym. 20 kwietnia 2018 roku zespół wydał trzecią płytę pt. “Life On Planet B”, następnie w 2019 roku opublikował singiel “A Spell”.
 
ARS LATRANS Orchestra to stosunkowo młody, nowatorski projekt muzyczny, który zaprezentuje się na festiwalu. Pierwszą płytą formacji jest “Sztuka Miłości”. Można na niej usłyszeć takich artystów jak: Grzegorz Wardęga, Aleksandra Dąbrowska, Jakub Wojtas, Kuba Tracz, Kuba Jaworski, Nikodem Dybiński, Maciej Kwarciński, Aleksander Czerkawski czy Piotr Wykurza.
 
Ikona polskiej muzyki alternatywnej – Bovska również zaprezentuje swoją twórczość podczas imprezy. W marcu 2016 roku Artystka zaprezentowała swój pierwszy album pt. “Kaktus”, z którym dotarła do 23. miejsca oficjalnej listy sprzedaży w Polsce. Rok później Bovska została nominowana do Fryderyków w kategorii fonograficzny debiut roku.

Kolejną artystką FESTA jest Natalia Nykiel, znana z największych popowych kawałków ostatnich lat, finalistka drugiej edycji popularnego show “The Voice Of Poland”. Artystka wydała dwa solowe albumu studyjne: “Lupus Electro” (2014) i “Discordia” (2017). Pierwsze wydawnictwo promowała takimi kawałkami jak “Bądź duży”“Error”, które stały się przebojami w Polsce.

Scenę festiwalu zasilili również zespół Mikromusic – polski zespół muzyczny założony w 2002 roku przez Natalię Grosiak i Dawida Korbaczyńskiego. Muzycy określają swoją twórczość jako avant art pop. Zespół ma na koncie kawałki, które na stałe wpisały się w kanon polskiej alternatywy – mowa oczywiście o “Tak Mi Się Nie chce” czy “Takiego Chłopaka”.


Bilety są dostępne na stronie www.festfestival.pl

KARNET 4 DNIOWY REGULAR TIX – 549 PLN

BILET WEEKENDOWYCH – 389 PLN

BILET JEDNODNIOWY – 299 PLN

Podziel się swoją opinią ;)