[FOTORELACJA]Wystartowała trasa Pezeta MAGENTA TOUR

Koncertem w Gdynia Arena rozpoczęła się Magenta Tour – trasa Pezeta promująca album „Muzyka Współczesna”. Na scenie pojawili się gościnnie Ten Typ Mes, Małolat i Bryndal. Zobacz zdjęcia z tego wydarzenia.

Pezet (właściwie Jan Paweł Kapliński) szanującym się fanom polskiego rapu przedstawiać nie trzeba – jego twórczość na stałe odcisnęła piętno w historii polskiego rapu. Ma on w swoim dorobku trzy płyty nagrane wspólnie z Onarem w formacji Płomień 81, dwie stworzone wspólnie z Mikołajem „Noonem” Bugajakiem, dwa albumy solowe oraz płytę nagraną wspólnie z bratem – Małolatem. Do tego dwie nominacje do Fryderyka – pierwszą za wydany w 2004 roku album zatytułowany „Muzyka poważna”, a drugą za solową płytę pod tytułem „Muzyka rozrywkowa” (2007). Dwie ostatnie płyty studyjne nagrane przez Pezeta uzyskały status Złotej – był to album nagrany wspólnie z bratem Małolatem, „Dziś w moim mieście”, z października 2010 oraz „Radio Pezet”, wydany w 2012 roku. Raper współpracował z czołówką polskiej sceny hip hop: Sokół, Ten Typ Mes, East Wes Rockers, Pjus, Wdowa, Molesta, VNM, Małpa i wielu innych.


Wydana w 2019 roku po dłuższej przerwie najnowsza płyta Pezeta „Muzyka Współczesna” została doskonale odebrana przez krytyków i publiczność, a wszystko to za sprawą takich hitów, jak: „Obrazy Pollocka”, „Magenta”, czy „Gorzka woda”, której remixy goszczą śmietankę polskiego hip-hopu: Palucha, KęKę, Sokoła i Ten Typ Mesa, Okiego, Otsochodzi, Jana–rapowanie i Zdechłego Osę.

Magenta Tour:

6 marca – Katowice – MCK Katowice
10 marca – Wrocław – Hala Stulecia
5 kwietnia – Warszawa – COS Torwar

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/pezet81/

Instagarm: https://www.instagram.com/pezetofficial/