“Królowa Dram” debiutancki album Sanah w 4 wersjach

Pod koniec marca (27.03) ukaże się płyta debiutancka jednego z najgłośniejszych debiutów ubiegłego roku – Sanah. Twórczość artystki zauważył sam Dawid Podsiadło, który podczas jednego z koncertów trasy Wielkomiejski Tour wykonał jej utwór “Czątka”. Dziewczyna kilka miesięcy później zrewanżowała się kombinacją trzech piosenek Dawida w “Projekcie nieznajomy nie kłami”.

Każdy, kto skuszony „Szampan” (jeden z największych hitów początku 2020 roku) posłucha jej pozostałych utworów, na długo zakochuje się w sanah. Artystka w 2019 roku systematycznie zaczęła umieszczać w sieci własne kompozycje i w ciągu kilku miesięcy zauważona została przez fanów tzw. inteligentnego popu, dziennikarzy a także „kolegów z branży” – w połowie 2019 jej „Cząstkę” na wyprzedanym koncercie zaśpiewał sam Dawid Podsiadło.

Pod koniec roku za singla „Siebie zapytasz”, „Idź” czy „Proszę pana” miała już na koncie wiele wyróżnień – Piosenkę Dnia w Trójce, #1 na liście VIRAL TOP50 na Spotify, okładkę playlisty TIDAL RISING Polska. Wydała też ściśle limitowaną EP-kę, która dotarła do TOP3 listy sprzedaży winyli w Polsce. Wiele mediów zaliczyło ją do grona największych muzycznych nadziei 2020 – i nie myliło się: od czasu sukcesu „Szampana” jej utwory i teledyski osiągają kilkaset tysięcy odtworzeń dziennie. Została też nominowana do nagrody Fryderyk 2020 w aż 3 kategoriach, w tym za najlepszy debiut.


Debiutancki album „Królowa dram” to sanah, na jaką czekali jej fani. Nostalgiczna i wzruszająca, ale także dowcipna i charakterna. W warstwie tekstowej łączy poezję z młodzieżowym slangiem, od strony muzycznej serwuje wpadające w ucho melodie w nietypowych, ciekawych aranżacjach. Album ukazuje się w czterech wersjach fizycznych: 1CD, 2CD z dodatkowymi utworami, na winylu i w limitowanym boxie a oprócz „Szampana” zawiera także znane już hity „Siebie zapytasz” i „Proszę pana”.


Tracklista:
1. Początek
2. Królowa dram
3. To ja a nie inna
4. Siebie zapytasz
5. Melodia
6. Szampan
7. Łezki me
8. Proszę
9. Proszę pana
10. Oto cała ja
11. 2/10
12. Sama
13. Koniec

This slideshow requires JavaScript.


Wydanie DELUXE EDITION zostanie wzbogacone o dodatkową płytę z utworami:

CD 2
1. Piękno tej niechcianej
2. Cząstka
3. Koronki
4. Idź
5. Solo
6. Aniołom szepnij to

This slideshow requires JavaScript.


SUPER DELUXE BOX to dołączone to wcześniej wspomnianych wydawnictw winyle:

LP 1
Side A
1. Początek
2. Królowa dram
3. To ja a nie inna
4. Melodia
5. Szampan
6. Oto cała ja
Sdie B
1. Sama
2. Łezki me
3. 2/10
4. Piękno tej niechcianej
5. Aniołom szepnij to
6. Koniec
LP 2: Singiel
Side A

This slideshow requires JavaScript.

1. Invisible Dress (demo)
2. Shiny People (demo)
Side B
1. You Loved Me (demo)
2. Corners (demo)

ZAMÓW ALBUM NA EMPIK.COM


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/sanahmusic/

Instagram: https://www.instagram.com/sanahmusic/