„Go on” – nowy singiel od Helaine Vis

“Go On” to ostatni singiel promujący debiutancką płytę Helaine Vis  Pretty Cliche”. Przedstawia kolejną muzyczną odsłonę Helaine, tym razem bardziej alternatywną i mroczną. To piosenka o demonach i tak właśnie brzmi. Utwór opowiada o zaczynaniu nowej relacji i o byciu czyimś “kolejnym”. O zazdrości i poczuciu zagrożenia, o tym jakie przerażające bywa bycie z kimś kto już kiedyś kogoś kochał. 

Debiutancki album Helaine Vis Pretty Cliché” to prawdziwie autobiograficzna płyta,  która prowadzi słuchaczy w trudną, ale inspirującą podróż przez ostatnie lata jej życia. W tych dziesięciu piosenkach Helaine opowiada o jej szczęśliwych i nieszczęśliwych miłościach, zmaganiach ze zdrowiem psychicznym, wyboistej drodze do odnalezienia własnej tożsamości i próbach zrozumienia sensu życia. „Chciałabym w mojej muzyce poruszać każdy aspekt bycia człowiekiem, nie tylko sprawy wzniosłe i piękne, ale też trudne, niewygodne czy całkiem przyziemne. Nie boję się pisać o moich porażkach. Chciałabym żeby ludzie uczyli się na moich błędach”. – dodaje artystka.

Album, częściowo sfinansowany przez fanów za pośrednictwem crowdfundingu, ukaże się 29 października 2021 roku pod skrzydłami berlińskiej wytwórni muzycznej Springstoff. Choć to fonograficzny debiut artystki, dała się już poznać sporemu gronu odbiorców, koncertując po całym kraju pod skrzydłami agencji koncertowej Borówka Music. Przez 3 lata zagrała około 80 koncertów w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce. „Dzięki tym koncertom mogłam serwować ludziom moje piosenki w najbardziej bezpośredni sposób w jaki się da. Dosłownie rozwoziłam ją po całej Polsce. Dzięki temu zyskałam wiernych słuchaczy którzy pomogli mi wydać moją debiutancką płytę”.. Po burzliwej trasie koncertowej razem z gitarzystą spędzili cały rok 2020 w studiu, dodając do akustycznej bazy kolejne warstwy muzyczne, czerpiąc ze swoich osobistych inspiracji od jazzu, soulu,  R&B przez rock, alternatywę, pop… Powstał z tego bogaty i  delikatny album z melancholijnymi, ale chwytliwymi  piosenkami.

Podziel się swoją opinią ;)