Grupa NOŻE powraca singlem „Heliocentryzm”

Grupa NOŻE powraca singlem "Heliocentryzm"

Po kilkunastomiesięcznej przerwie zespół NOŻE powraca z nowym singlem i zapowiada swoje drugie wydawnictwo.

Noże – jeden z ciekawszych projektów polskiej sceny muzycznej, zadebiutował trzy lata temu doskonale przyjętym albumem „Gniew”, który promował podczas ogólnopolskiej trasy koncertowej.

Teledysk w reżyserii Marccelo Gąska

Piosenka „Heliocentryzm” to zapowiedź nowego albumu Noży, nad którym zespół pracował przez ostatnie miesiące. Grupa nie zdradza jednak jeszcze tytułu oraz daty premiery nadchodzącego wydawnictwa. NOŻE to wrzask ulicy wtłoczony w post-punkowe gitary. Piętrowe pogłosy pulsujące światłem niespełnionych utopii. Melodie zszyte chaosem, wybuchy i szepty polszczyzny. NOŻE to laureat Trójkowej Szczoty za Debiut Roku 2019 oraz Jarocińskich Rytmów Młodych. Zespół spotkał się z gorącym przyjęciem supportując takie kapele jak The Jesus and Mary Chain, The Underground Youth oraz Muchy. W 2019 roku ukazał się debiutancki album pt. „Gniew”. Zaraz po jego premierze grupa ruszyła w ogólnopolską trasę koncertową, podczas której zjednała sobie dużą grupę fanów. Zespół aktualnie pracuje nad nowym materiałem, który promuje singiel „Heliocentryzm”.

„Heliocentryzm” to utwór zarówno w warstwie tekstowej, jak i w konstrukcji naśladujący ruch obrotowy sfer, cyrkularne zwrotki, niczym orbity    i płonący, monumentalny refren. Minimalistyczna zwrotka powraca wciąż do motywu nieruchomego, obojętnego słońca i mimowolnego klinczu orbit. Jest uosobieniem dzikiej, magnetyzującej siły, która dając światło, jednocześnie odbiera wolność i rozpala niemożliwe do zrealizowania żądze. Refren to erupcja, ekspresyjny crash-test formy piosenkowej, przy każdym z trzech powtórzeń wchodzący coraz to bliżej rejestru czystego przesteru i ściany dźwięku – NOŻE

Podziel się swoją opinią ;)