Guitar City na Cavatina Guitar Festival  -przystanek obowiązkowy dla każdego miłośnika gitary. Znamy line-up i panele dyskusyjne

Miłośnicy gitary mogą zacierać ręce! Organizatorzy Cavatina Guitar Festival w Bielsku-Białej, który odbędzie się w dniach 15-19 maja, właśnie ogłosili pełen skład wykonawców i tematy paneli dyskusyjnych oraz wywiadów na scenie Guitar City. Tegoroczna edycja festiwalu zapowiada się jako wyjątkowe wydarzenie, które zebrało w jednym miejscu świetnych gitarzystów oraz eksperckie panele i inspirujące wywiady z muzykami.

Cavatina Guitar Festival to kilkudniowe wydarzenie, które po raz pierwszy przyciągnie na Śląsk miłośników gitary nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. 5 dni koncertów, 3 sceny, 50 artystów – zarówno uznanych gwiazd, jak i wschodzących talentów, tworzą program pełen różnorodności – od indie i songwriterów, przez jazz, blues, soul, aż po muzykę pop i rock.

Główna część festiwalu, pod przewodnictwem Milesa Kane’a i FINKa, prezentuje zróżnicowane brzmienia gitary – od indie rocka po bluesa i folk, zapraszając na scenę Cavatina Hall zarówno międzynarodowe gwiazdy, jak i cenionych polskich artystów, takich jak Zalewski, Skubas czy Bartek Królik, tworząc wyjątkową przestrzeń dla fanów muzyki.

Guitar City natomiast to jedna z trzech scen festiwalowych, obok Cavatina Hall i intymnej sceny kameralnej. Artystów, którzy zasilą lineup Miasteczka Festiwalowego, cechuje różnorodność i oryginalność. Dawid Tyszkowski, obiecujący talent sceny alternatywnej, wokalista, kompozytor, i autor tekstów, którego twórczość cechuje dojrzałość i emocjonalność, z muzyką jest związany od najmłodszych lat. Znany z debiutanckiej EPki „Nadal nie śpię” oraz popularnych duetów, Dawid będzie jednym z artystów, na których występy czekają fani.
Niemoc zabierze nas w podróż przez new wave, shoegaze i post-punk z ich unikatową mieszanką syntezatorów i gitarowych motywów. Misia Furtak, wyróżniona Paszportem Polityki, przedstawi swoją wielowarstwową twórczość, w której łączy siłę i delikatność. Oysterboy, z lo-fi indie i oceanem gitar, udowodni, że nawet niszowa muzyka może porwać festiwalowe tłumy.

Pawła Leszoskiego, znanego jako Leski, można porównać do Bena Howarda czy Angusa & Julii Stone za jego liryczne indie-folkowe brzmienie. Kathia wniesie na scenę alternatywną muzykę pełną ciepłych, emocjonalnych brzmień. Agata Karczewska zaprezentuje swój folkowy minimalizm, a jej charakterystyczny głos i prostota w wykonaniu przeniosą nas w klimat amerykańskiego Południa.

Izzy & The Black Trees, z Izą Rekowską na czele, zaoferują mieszankę amerykańskiej americany i post-punkowej żywiołowości. A legendarny SBB, którego muzyka ewoluowała od free-rocka do progresywnych kompozycji, zademonstruje, dlaczego uznawani są za jedną z najlepszych polskich grup rockowych.

Ponadto, scenę Guitar City uświetnią swoją obecnością: PKS Trio, The Saturday Tea, Jackobrango, Runforrest, VHS oraz The Unrest – każdy z tych zespołów wniesie własny unikalny klimat do festiwalowej atmosfery.

Guitar City wyróżnia się na Cavatina Guitar Festival nie tylko dzięki koncertom, ale również jako forum dla intensywnych dyskusji o muzyce. Panele dyskusyjne z ekspertami branżowymi, takie jak “Męskie Granie od kuchni” czy debaty na temat kondycji muzyki gitarowej w Polsce, umożliwią widzom zagłębienie się w kulisy świata muzycznego.

Podczas festiwalu odbędą się panele dotyczące rywalizacji muzycznych gatunków, gdzie przedstawiciele wytwórni FONOBO i menedżerowie młodych talentów przedyskutują przyszłość gitary w obliczu popularności hip-hopu w Polsce. Kinga Głyk podzieli się swoimi doświadczeniami z międzynarodowych scen, a Tomasz Ziętek wraz z Izzy And The Black Trees opowie o wyzwaniach dla rock’n’rolla w erze mediów społecznościowych.

Skubas, znany z emocjonalnego przekazu i poetyckich tekstów, poruszy temat znaczenia słowa w muzyce w nowoczesnym, cyfrowym świecie. Natomiast Marcin Bąkiewicz i Marcin Patrzałek zastanowią się nad obecną pozycją muzyki gitarowej w Polsce, rozważając jej potencjał do zdobywania popularności wśród szerokiej publiczności.

Podziel się swoją opinią ;)