GUTEK i “Ogniwa”, czyli nowy singiel promujący płytę “Stan rzeczy”

„Ogniwa” to najnowszy singiel zespołu Gutek, a jednocześnie ostatnia z piosenek, które powstały na jego solową płytę.

Stworzona i nagrana w ciągu ostatniego roku — roku zupełnie poza standardem naszego wcześniejszego życia. Banałem już stało się powtarzanie, że wszystko nam się przewróciło do góry nogami, bo przecież każdy z nas tego doświadcza. Najważniejsze dla artysty jest jednak pytanie zareagować na taką sytuację.

“„Ogniwa” to jedyny utwór z płyty, którego nie zdążyliśmy zagrać na koncertach. Naturalnie odnosi się do sytuacji, w jakiej znalazł się świat i my sami. Tekst utworu to refleksja zawierająca nutę niepokoju z dominantą nadziei, której mam pod dostatkiem i mogę się podzielić” – mówi Piotr „Gutek” Gutkowski.

To słowa artysty, który po wielu latach w szeregach zespołu Indios Bravos przygotował i nagrał muzykę pod własnym szyldem. A w momencie, gdy solowy projekt zaczął się rozkręcać, po zagraniu trzech tras (a przed czwartą) i nagraniu albumu, czas się zatrzymał. Zamiast jednak narzekać — lepiej robić swoje. 

Autorem teledysku do „Ogniwa” jest Mateusz „Mania” Winkiel, znany i ceniony twórca klipów. Zespół Gutek pracował już razem z nim przy piosence „Co Noc”, a jego dzieło spodobało się odbiorcom, którzy wyświetlili klip już prawie dwa miliony razy. Warto zobaczyć jak „Mania” widzi swoim okiem naszą obecną rzeczywistość.

Premiera płyty „Stan rzeczy” – 16 kwietnia 2021.

Podziel się swoją opinią ;)