HELA ME RY prezentuje utwór Disco YOLO

HELA ME RY prezentuje utwór Disco YOLO

HELA ME RY (Maria Wądołowska) jest śpiewaczką operową, która po skończonych studiach na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina postanowiła spróbować swoich sił w muzyce indie pop.

Wokalistka dysponuje wyjątkowym głosem, w którym łączą się w unikalny sposób operowa moc z intymną delikatnością i przejmującą, głęboką nostalgią. 

Przede wszystkim jednak HELA ME RY to osobowość artystyczna, jakiej dawno nie widzieliśmy na naszych scenach. W szczególny sposób przejawia się to w jej tekstach – mocnych, przewrotnych, opisujących rzeczywistość z wyjątkowym wyczuciem niuansów składających się na obraz współczesnego świata. Świata, na który HELA ME RY patrzy z bardzo współczesnej, kobiecej i feministycznej perspektywy.

Artystka zaangażowana jest również w tworzenie charakterystycznych klipów i sesji zdjęciowych, odwołujących się do stylistyki PRLU-u i dyskotekowego kiczu lat osiemdziesiątych, zabarwionych szczyptą absurdalnego poczucia humoru. HELA ME RY jest w trakcie pracy nad swoim debiutanckim albumem, który przygotowuje razem z producentem i kompozytorem Jackiem Szabrańskim.

Album ukaże się wiosną 2022 roku nakładem wydawnictwa Agora Muzyka, wcześniej jednak usłyszymy solidną garść utworów singlowych, których zadaniem jest wprowadzić słuchaczy w muzyczny, poetycki i estetyczny świat HELI ME RY.

Zdjęcie główne: Krystian Bogucki


Była to szybka akcja! Klip powstał dzięki mojej koleżance, Karinie Dudzińskiej, która zorganizowała cały plan zdjęciowy dosłownie w jeden dzień. Znalazła lokację, zaprzyjaźniony sklep Pogodne na Ochocie, który jest szalonym mieszkaniem z mnóstwem przedziwnych staroci. –  Opowiada o swoim nowym teledysku HELA ME RY. – Reżyserką została Karolina Zaleszczuk, a za kamerą stanął Bartosz Białobrzeski. Powstał piękny i klimatyczny (moim zdaniem) obraz, który uchwycił istotę piosenki i stał się też osobnym dziełem, ze swoją własną historią.

Podziel się swoją opinią ;)