Hipsterska piosenka świąteczna płynie od Pana Ba

Hipsterska piosenka świąteczna płynie od Pana Ba

Alek Golor-Baszun (Pan Ba) – warszawski autor piosenek, poeta, producent muzyczny, wokalista i multiinstrumentalista od wielu lat obok Marii Holki współlider i współautor w zespole Retrospektakl.

Stypendysta miasta Warszawy (cykl autorskich piosenek) oraz Ministra Kultury (autorski cykl piosenek dla dzieci “Muzyka z Planety”). Od około dwóch lat równolegle do zespołu Retrospektakl działa samodzielnie jako twórca i producent, obecnie pracuje także nad solowym materiałem płytowym.

W tym roku na polskim rynku muzycznym zapanował trend, by piosenki w klimacie świąt Bożego Narodzenia nie obciekały w bombki, aniołki i tony brokatu (nareszcie!!). Utwory mają pachnieć mandarynkami, ale w tle hulającej pandemii, świecą przesłaniem, wspomnieniami i rodzinną atmosferą (ot tak zwyczajnie – rodzinnie).

“Bruegel i Czajkowski” Pana Ba to utwór idealnie wpisuje się w nowe nurty. Nie ma brokatu, jest piękna opowieść z mandarynkami i piernikami w tle. Jest także niebanalny, animowany klip , który wyszedł spod ręki Iwony Golor – żony Alka.

Zobaczcie klip, posłuchajcie tekstu – Boże Narodzenie uderzy Was w ucho i serducho!

Podziel się swoją opinią ;)