Jan Młynarski zaprasza na „Dancing, salon, ulica”

Jan Młynarski w każdą niedzielę o godz. 13.05 zabiera słuchaczy Trójki w fascynującą, muzyczną podróż w czasie – przede wszystkim do okresu międzywojnia. Tak będzie również 19 stycznia, gdy lider Warszawskiego Combo Tanecznego i współzałożyciel Jazz Bandu Młynarski-Masecki poprowadzi – już po raz drugi na żywo i z udziałem publiczności zgromadzonej w klubokawiarni „Nowy Świat Muzyki” – autorską audycję muzyczną „Dancing, salon, ulica”. Jej bohaterem będzie amerykański ragitme. Początek transmisji o godz. 13.05. Zaproszenia na spotkanie można zdobyć, słuchając Programu 3 Polskiego Radia.

“Chciałbym przekazać Państwu trochę mojej miłości do muzyki – tym razem w trakcie audycji z udziałem publiczności, z czego jestem bardzo szczęśliwy. Spełniło się bowiem jedno z moich marzeń o spotkaniach w formie „muzycznej kawiarenki”, w której – przy dobrej kawie czy herbacie – można posłuchać na żywo przedwojennych szlagierów polskich i zagranicznych, ale często już zapomnianych, wybitnych gwiazd estrady” – mówił 15 grudnia ub.r. Jan Emil Młynarski w trakcie pierwszej audycji „na żywo” nadawanej przez Trójkę z klubokawiarni „Nowy Świat Muzyki”. W najbliższą niedzielę 19 stycznia znakomity muzyk, a od półtora roku również dziennikarz radiowej Trójki, ponownie zaprezentuje piosenki z archiwum Polskiego Radia, winylowych płyt, ale też zaśpiewa na żywo.


“Tematem przewodnim niedzielnej audycji będzie ragitime – zarówno jako technika grania na pianinie oraz jako styl muzyczny, który stał się niezwykle popularny na początku lat dwudziestych XX wieku – mówi Jan Młynarski, który zaprezentuje z płyt i taśm klasyczne utwory Scotta Joplina, Arta Tatuma i Fattsa Wallera z USA oraz naszych rodzimych artystów wykonujących ragtime”Jerzego Petersburskiego, Zygmunta Karasińskiego czy Henryka Warsa. Nie zabraknie również występu na żywo, a Młynarskiemu akompaniować będą specjalni goście audycji – Marcin Masecki (pianino) oraz Jerzy Rogiewicz (perkusja).

Audycja „Dancing, salon, ulica” Jana Młynarskiego w niedzielę 19 stycznia w Klubokawiarni „Nowy Świat Muzyki” od godz 12.30, a transmisja na antenie radiowej Trójki od godz. 13.05.

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

Instagram: https://www.instagram.com/polskieradio/

www: https://www.polskieradio.pl/