Jazz Around Festival już w czerwcu w Warszawie

Jazz Around Festival, który już po raz trzeci przeniesie publiczność do świata muzyki z najwyższej półki, odbędzie się w tym roku 28 i 29 czerwca

Artyści wystąpią w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski oraz jego zielonym, parkowym otoczeniu. Bilety na Jazz Around Festival 2024 są już dostępne.

Wśród ogłoszonych dotychczas artystów Jazz Around Festival 2024 są Alfa Mist, Ania Szarmach, Avishai Cohen Trio, Brekky Boy, Emily King, GeeJay, Giacomo Turra & The Funky Minutes, Jazzbois, Joel Culpepper, Lady Blackbird, Łona x Konieczny x Krupa, Madison McFerrin, Marcin Masecki Big Band, Nene Heroine, Nubya Garcia, Poluzjanci, Wojtek Mazolewski Quintet oraz Youngr.

Po premierowej edycji w Zamku w Mosznej oraz zeszłorocznej odsłonie w katowickim NOSPR i MCK, nadszedł czas na stolicę. Zamek Ujazdowski, ze swoimi historycznymi murami i pięknymi ogrodami, stanie się areną dla wyjątkowych muzycznych uniesień i świeżych odkryć.

Jazz Around Festival prezentuje różnorodne odmiany muzyki okołojazzowej, eksplorując szeroki wachlarz brzmień i stylów. Od funku i soulu po elektroniczne eksperymenty, od world music po fusion – każdy znajdzie coś dla siebie.

Od początku towarzysząca nam idea “around” wyraża otwartość, łączenie różnych perspektyw i podróżowanie przez różne środowiska, kultury i gatunki. “Around” oznacza także eksplorację różnych brzmień, stylów i tradycji muzycznych oraz otwarcie na różnorodność artystyczną i kulturową. W praktyce to również nieprzywiązywanie się do jednego miejsca, a podążanie za ruchem i zmianą wpisanymi w ten festiwal.

Na scenach Jazz Around Festival wystąpili dotychczas m.in. Jules Buckley z AUKSO – Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy, Theo Katzman, Cody Fry, Dirty Loops, Jazzanova, Anomalie, Scary Pockets, Jacob Banks, Cory Wong, Incognito, The Comet is Coming, Benjamin Clementine, Poluzjanci, EABS, Marek Napiórkowski, Kinga Głyk, Adam Bałdych, Łukasz Ojdana, Cherise, David Ryan Harris, J, Stephen Day, Theo Croker, Brooklyn Funk Essentials, Dorota Miśkiewicz feat. Henryk Miśkiewicz, MaBaSo i Kuba Badach, Mononeon, Ole Børud oraz Kasia Pietrzko Trio z Maciejem Kądzielem i Andrzejem Chyrą.

Organizatorem wydarzenia jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production.

Podziel się swoją opinią ;)