Jubileusz Noviki: nowy singiel i fotorelacja z koncertu

W tym roku Novika celebruje 20 lat od jej debiutu u boku Smolika! Z tej okazji 24 listopada wydała wyjątkowy album Novika 2.0, na którym znalazły się reinterpretacje najważniejszych utworów ikony sceny klubowej. Za nowe aranżacje odpowiada plejada gości, m.in.: Skubas (singiel „Od Dziecka”), Natalia Grosiak, BOKKA, Agim, Baasch (singiel „Perfect Beach”), czy Arek Kłusowski (ostatni singiel „Scenariusz”). 

W części piosenek usłyszymy też samą Novikę. Jedną z nich jest utwór „Silence is pure” nagrany wspólnie z cenionym kompozytorem, producentem oraz genialnym skrzypkiem – Tomaszem Mreńcą.

To poruszający, oniryczny, pełen przestrzeni utwór. Głos Noviki przeplata się z dźwiękami skrzypiec, kontrabasu (Szymon Lisiecki), analogowych syntezatorów i perkusji (Robert Alabrudziński). Do utworu powstał obraz, za który odpowiada Mateusz Kanownik. Podziwiamy w nim tancerkę Weronikę Bartold. Oryginalna wersja „Silence Is Pure” z akompaniamentem Sławka Jaskułke ukazała się na debiutanckim albumie Noviki „Tricks Of Life” z 2006 roku.


Koncert „Let’s Rewind: 20 lat od debiutu” 26 listopada w Niebie udał się fantastycznie! Publiczność dopisała, były kwiaty i wzruszenia. Goście dali z siebie wszystko! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.