Już po raz piąty na Warmii odbędzie się festiwal World Orchestra – WSCHÓD PIĘKNA

Impreza odbywać się będzie między 26 a 28 lipca. Tegoroczna edycja jest pełna zagranicznych smaczków. Na scenie pojawi się zespół flamenco, wybitny wirtuoz z Węgier zwany „diabelskim skrzypkiem” czy orientalna wokalistka o polsko-jemeńskich korzeniach. Nie zabraknie też polskich akcentów w postaci polskich artystów jazzowych.


Dyrektorem i pomysłodawcą festiwalu WSCHÓD PIĘKNA jest Grzech Piotrowski, twórca WORLD ORCHESTRA, który stara się przybliżyć słuchaczom muzykę świata i prezentować swoje muzyczne inspiracje. Wschód Piękna to festiwal sztuki promujący najwyższą jakość, oryginalność i wielokulturowość.


Program:

26.07 (piątek) – Hotel Przystań Olsztyn, godz. 20:00
Sebastian Wypych – premiera drugiej solowej płyty „POLSKA ENTER”
Aurora – flamenco (Hiszpania)
Frank McComb & The Cobblestones (USA/PL)

27.07 (sobota) – Hotel Przystań Olsztyn, godz.20:00
Rasm Al-Mashan – premiera płyty pierwszej solowej płyty “YEMENIA”
Grzech Piotrowski & Alchemik Orchestra feat. Atom String Quartet – Roby Lakatos (Węgry),
Monika Borzym

28.07 (niedziela) – Skansen w Olsztynku, godz.17:00
Dawid Lubowicz Quartet
Michał Zaborski Quartet
Mateusz Smoczyński Quintet


This slideshow requires JavaScript.


Artyści:

Zespół AURORA – pełen pasji taniec flamenco w wykonaniu Jose Manuel Alvarez vs intymne interpretacje wokalne Pere Martíneza.

The Cobblestones Quintet – zespół jazzowy złożony z prawdziwych osobowości scenicznych. Ich muzyka oscyluje wokół progresywnego jazzu, stylistyki postpopowej i elementów soul & funk. Na scenie festiwalu „Wschód Piękna” towarzyszyć im będzie Frank McComb, wybitny wokalista i muzyk.

Rasm Al-Mmashan – wokalistka o polsko-jemeńskich korzeniach. Urodzona w Polsce, wychowana w Aden, w Jemenie. Jako artystka stosuje w swoim śpiewie otwartą improwizację, w jej muzyce słychać silną inspirację kulturą jemeńską.

Monika Borzym – charyzmatyczna wokalistka jazzowa, ma na koncie pięć płyt i dyplom University of Miami Frost School of Music i LA Academy. Jej muzyczna kariera rozpoczęła się od występu w Sali Kongresowej na festiwalu Jazz Jamboree w 2009 roku, gdzie została zaproszona przez Michała Urbaniaka.

W tym roku pojawi się również jeden z najlepszych skrzypków na świecie – Roby Lakatos. Ze swobodą gra muzykę klasyczną i jazz, zawsze jednak pamięta o swych korzeniach, mistrzowsko łącząc utwory klasyczne z muzyką węgierskich Romów.


Gdzie kupić bilety?

https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/wschod-piekna/
https://biletyna.pl/koncert/Wschod-Piekna-2019
https://goingapp.pl/evt/2131334/wschod-piekna-world-orchestra-festival-vol-v-karnet


Zobacz więcej:

Facebook

Wydarzenie Facebook