Już wkrótce pierwsza solowa płyta Gutka

Przez wiele lat charakterystyczny głos i melodyjny śpiew Gutka kojarzył się z macierzystą formacją Indios Bravos, jak również dodawał smaku hip-hopowym hymnom przełomu wieków. Po latach, 16 kwietnia 2021 roku, nakładem Mystic Production, Gutek wyda „Stan rzeczy“, swoją pierwszą w życiu solową płytę.

Album zostanie wydany na CD oraz na płycie winylowej (pierwsze wydanie to limitowane 300 sztuk, w białym kolorze), nakładem Mystic Production.
Wiem, że część ludzi kojarzy mnie z reggae. Kocham tę muzykę, ale w mym sercu i głowie powstało 10 różnych stylowo piosenek” – mówi Gutek nie odcinając się od korzeni, odnajdując własną formę muzyczną.

Czasem wywodzącą się z reggae pulsacji, czasem bazującą na swingu, ale również mocno osadzoną na rocku. Na swoim solowym debiucie Piotr Gutek Gutkowski dał się poznać jako kompozytor i autor tekstów wszystkich piosenek. Utwory powstawały na gitarze akustycznej, ale wpływ na ich ostateczną aranżację mieli również młodzi i zdolni muzycy, zaproszeni przez Gutka do składu zespołu. W zeszłym roku Gutkowi świat się zatrzymał, udało się zakończyć nagrywanie i miksowanie płyty.

Tracklista utworów płyty „Stan Rzeczy“: 

  1. Co Noc
  2. Nie Mam
  3. Dobrze Wiem Co Czujesz
  4. Wschodni Wiatr
  5. Góra Dół
  6. Ratunkowe Koło
  7. Król Złoty
  8. Stan Rzeczy
  9. Ty Tam Ja Tu
  10. Ogniwa

Płytę można zamówić tutaj.

Podziel się swoją opinią ;)