Kalinovski zaprasza na swoją “Bezludną Wyspę”

„Być może ostatnia płyta” Kalinovskiego nie będzie ostatnią płytą. Artysta wydał właśnie nowy singiel, zapowiadający nadchodzącą płytę. 

Teledysk do utworu został nakręcony podczas koncertu Kalinovskiego w warszawskim klubie Palladium.

„Bezludna Wyspa” to muzyczne nawiązanie do klasycznego gitarowego brzmienia lat 90/00 z odświeżonym brzmieniem gitar. Tekst opowiada o nieoczekiwanej miłości, która może zaskoczyć każdego. Wydaje mi się, że to dobra propozycja na wiosenno letni klimat, która urozmaici słuchaczom np. Wakacje”.

W ostatnim czasie Kalinovski jest mocno aktywny koncertowo. Oprócz kameralnych  koncertów solowych oraz gościnnych, wraz ze swoim zespołem wystąpił m.in podczas trasy 35-lecia zespołu IRA, które to koncerty odbiły się bardzo pozytywnym echem wśród nie tylko fanów obydwu zespołów, ale także i członków zespołu IRA, której to grupy Kalinovski fanem jest od dziecka. Po trasie lider zespołu  – Artur Gadowski na swoich social mediach powiedział tak „Bardzo rzadko się zdarza, żeby ktoś potrafił dobrze zaśpiewać nasze piosenki i w sumie świetnie mi z tym, bo czuję się niezastąpiony, ale niestety okazuje się, że są na tym świecie takie typki jak Kalinovski, które potrafią. 

Aktualnie Kalinovski gra koncerty ze swoim zespołem promujące najnowsze wydawnictwo, a także promuje solową trasę “Wiecznie Żywi”, w których oprócz autorskich utworów wykonuje piosenki Artystów — idoli, których już nie wśród nas. 

Z początkiem roku planuje również wydać kolejne autorskie utwory zwiastujące kolejne wydawnictwo płytowe.


Adam Kalinowski “KALINOVSKI” śpiewa oraz gra na gitarze od 2007 r., mieszka w Trójmieście, gdzie ukończył studia magisterskie na kierunku Ekonomia, na Uniwersytecie Gdańskim (praca magisterska pt. “Funkcjonowanie i rozwój na rynku muzycznym na przykładzie zespołu muzycznego BLACK JEANS”).

Laureat II miejsca XI edycji The Voice of Poland z 2020 roku oraz V miejsca V edycji Idola z 2017 roku.
W latach 2017 – 2021 wokalista zespołu BLACK JEANS, współtworzonego razem z m.in. z Bartkiem Pawlusem (Bracia, Akurat, Kasia Kowalska), Pawłem Grudniakiem (Kasia Kowalska), Sebastianem Piekarkiem (IRA, Doda, Human, Bracia), z którym jesienią 2020 roku wydał trzeci singiel pt. „Wodospady” promujący płytę „Pokolenie Y” (wydaną wiosną 2019 roku). Klip zdobył ponad 700 tys. wyświetleń w serwisie YouTube.

Znany jest również z koncertu, który zagrał w oknie swojego mieszkania w gdańskim Wrzeszczu tuż po rozpoczęciu pandemii. Występ został zarejestrowany, a wideo zrobiło furorę w Internecie i ogólnopolskich mediach.

W swoim dorobku koncertowym występował na jednej scenie z takimi artystami jak: Edyta Górniak, Piotr Cugowski, Enej, Margaret, Łzy, Perfect, Jula, Viki Gabor, Roksana Węgiel, Alicja Szemplińska, Luxtorpeda i inni. Koncertował na zagranicznych scenach m.in. we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Islandii czy Niemczech.

Jesienią 2021 roku wydał album “Być może ostatnia płyta”, który promują 3 single: “Solo Act” (w którego teledysku wzięli udział finaliści XI edycji The Voice of Poland m. in Krystian Ochman) “Dzień w dzień” oraz “Papierowe Miasta”.

Podziel się swoją opinią ;)