Kapela Timingeriu z najnowszym albumem „Gadzie i Goje”

„Gadzie i goje” to płyta stworzona przez grupę indywidualności wywodzących się z różnych światów muzycznych, które dały się porwać muzyce żydowskiej i cygańskiej. Pierwszy studyjny album Kapeli Timingeriu jest owocem spotkania pozbawionej pretensji miłości do muzyki z kunsztem instrumentalnym i dbałością o wspólne brzmienie. Kontrabas, skrzypce, klarnety, trąbka, akordeon, tupan i śpiew towarzyszą tu każdej sytuacji, od wesela po żałobę i znów do tańca. Utwory zasłyszane, wyszperane czy nauczone od napotkanych ludzi tworzą mapę małych i dużych podróży Kapeli Timingeriu.

Na album składają sie utwory cygańskie z pobliskiej Słowacji i Węgier oraz żydowskie z tradycji krajów bałkańskich i europy wschodniej. Z dbałości o dobrą atmosferę, nagrań dokonano w domowym studiu na wsi mazowieckiej pod okiem Piotra Pac-Pomarnackiego. Album miksował Marcin Szwajcer, za mastering odpowiada Magdalena Piotrowska. 

Premiera sklepowa miała miejsce 6 lipca. Płyta ukazała się nakładem wytwórni Karrot Kommando, dostępna na stronie wytwórni oraz w salonach Empik, Saturn, Mediamarkt oraz w sprzedaży cyforwej: https://independentdigital.lnk.to/GadzieiGoje

Najnowszy singiel z płyty „Andre Tire”: 

Kapela Timingeriu to wszechstronni artyści związani zarówno ze sceną muzyki alternatywnej (Małe Instrumenty, Sutari, Rajzefiber, Joint Devision, Ślina), jazzowej (Rybicki/Kozera, EABS, Sundogs) jak i z teatrem ( Teatr Gardzienice, Teatr Pieśń Kozła).  Grają i śpiewają żywiołową, prowokującą do tańca interpretację muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej, tworząc nieskrępowaną atmosferę spotkania i zabawy. Początki grupy sięgają wyprawy muzycznej do Rumunii w 2009.  Występowali już między innymi na: Pannonica Folk Festival w Barcicach nad Popradem, Carnivalu Sztukmistrzów w Lublinie, Festiwalu Łódź Czterech Kultur w Łodzi, Festiwalu Busker Bus we Wrocławiu, we Wrocławskim Radio Ram czy na Schaubuden Sommer w Dreznie. 

Zapraszamy na koncerty:

08.11 – Bielsko-Biała / Klubokawiarnia Aquarium
09.11 – Kraków / Alchemia
10.11 – Brzeg / Herbaciarnia
30.11 – Jelcz-Laskowice / Hala Sportowa
01.12 – Szczecin / Piwnica Kany
02.12 – Poznań / Dragon
08.12 – Opole / Wyjście Awaryjne
09.12 – Praha (CZ) / Cross Club
14.12 – Wrocław / D.K. Luksus
15.12 – Łódź / Teatr Szwalnia
16.12 – Warszawa / Hydrozagadka



Więcej informacji o zespole: 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.