Karo Glazer na podium International Songwriting Competition

Organizatorzy International Songwriting Competition (ISC) ogłosili w Nashville (USA) w maju 2020 listę laureatów najnowszej edycji największego i najbardziej prestiżowego konkursu dla songwriterów na świecie. W tym roku w gronie zwycięzców, po raz pierwszy w historii konkursu, znalazł się polski Artysta.


Drugie miejsce przyznano Karo Glazer i jej kompozycji „Flying Circle”. To wielki sukces polskiej muzyki za granicą, zwłaszcza że w jury zasiadały absolutne gwiazdy światowej klasy w tym m.in. Dua Lipa, Tom Waits, John Mayall i Danilo Perez czy członkowie zespołu Coldplay. W gronie jego laureatów znaleźli się do tej pory m.in. Gotye, Lindsey Stirling, Kimbra, Gregory Porter, Bastille i Omar Sosa. Do tegorocznej edycji zgłoszono ponad 18 000 piosenek z ponad 140 krajów na świecie.Karo Glazer, wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna ujęła jury niezwykle oryginalnym utworem zatytułowanym „Flying Circle”. Utwór zaśpiewany jest w całości
scatem i ku zdziwieniu wielu, nie padają w nim żadne słowa.

W nagraniu zwycięskiego utworu brali udział legendarni muzycy: Mike Stern, John Taylor, Lars Danielsson i Andrzej Olejniczak. Utwór utrzymany jest w radosnej stylistyce. Artystka zdradza, że do skomponowania utworu nakłonił ją znany basista Richard Bona, który zaraził ją miłością do afrykańskich rytmów.

Obecnie Karo Glazer pracuje nad polskim utworem dla UNESCO w ramach światowej akcji
#weRculture. Utwór niebawem pojawi się w sieci!

Podziel się swoją opinią ;)