Karo Szczurowska i jej “Przebudzenie”

Utwór „Przebudzenie” pochodzi z debiutanckiej płyty Karo Szczurowskiej. Piosenka odbiega nieco stylem od tego co do tej pory prezentowała wokalistka. To refleksyjna, emocjonalna  i dojrzała ballada inspirowana wydarzeniami ostatniego półrocza.

Piosenka powstała wiosną 2020, podczas pierwszej fali pandemii. Nie opublikowałam jej wtedy, bo chyba jak każdy z nas, chciałam szybko wrócić do normalności i chciałam zatrzeć ślady po izolacji i braku normalnego życia… Nikt z nas chyba wtedy nie przypuszczał, że ten trudny czas znowu powróci. Stwierdziłam więc, że to znak, aby do niej wrócić, bo być może piosenka przyniesie komuś nadzieję, która jest nam teraz tak bardzo potrzebna. Pragniemy żyć w zdrowiu i szczęściu, ale blokuje nas strach przed utratą tego. Musimy szukać w sobie siły do walki o każdy dzień, bo zły czas na pewno minie. Zwracajmy się do ludzi, przyjaciół, oni dają nam siłę. Mam nadzieję, że piosenka będzie ponadczasowa i wzbudzi w moich odbiorcach dużo pozytywnych odczuć. To utwór, jak to się kiedyś ładnie mówiło – ku pokrzepieniu serc.

Autorem muzyki i producentem utworu jest Grzegorz Stasiuk. Słowa napisała Aleksandra Dzierżawska. Animowany teledysk przygotował Kamil Krotofil.


Zajrzyj po więcej:

FB: facebook.com/Karolina-Szczurowska-1193991844067032

Podziel się swoją opinią ;)