Klub Wooltura w Łodzi zaprasza na koncerty

Klub muzyczny Wooltura to nowe, wyjątkowym miejscem na kulturalnej mapie Łodzi, synchronizujące się z jej artystyczno-kulturalnym rytmem i industrialnym klimatem.


Klub znajduje się w samym centrum miasta, w historycznym kompleksie pofabrycznym. Fabryka zbudowana została przez Jakuba Hirszberga i Maksa Wilczyńskiego w końcu XIX i specjalizowała się w produkcji m.in. wełny czesankowej czego liczne dowody znajdziecie też w naszym klubie oraz samej jego nazwie.


Wooltura – sala klubowa

 


Wooltura to miejsce, które łączy industrialną historię z nowoczesnością, gdzie spotykają się różne dziedziny sztuki: muzyka, film, fotografia, malarstwo, literatura głownie o charakterze niezależnym, offowym. W muzyce najbliższa jest nam tzw. alternatywa i mocne brzmienia.

Wooltura to miejsce koncertów, projekcji filmowych, wystaw fotograficznych, spotkań z ciekawymi ludźmi, to także miejsce warsztatów artystyczno – edykacyjnych, gdzie jest przestrzeń na dialog, wymianę myśli, ścieranie się poglądów, na wzajemne inspirowanie się i dzielenie pasją, gdzie spotykają się ciekawi ludzie, ciekawi też siebie nawzajem, gdzie powstają niezapomniane emocje i chwile, gdzie…. zdarzyć może się wszystko!


Wooltura – sala koncertowa

Do dyspozycji są dwie sale na dwóch poziomach:
* sala koncertowo – projekcyjno – eventowa mieszcząca 200 osób z barem, backstagem, to nasze podziemie, główne miejsce do przeżywania sztuki,

*sala klubowa – mieszcząca ponad 100 osób z dużym barem, miejscem do siedzenia i prowadzenia nieskończonych rozmów, ale też zabawy przy grach planszowych i bilardzie, to też miejsce relaksu i przyjemności smakowania naszej kuchni, autorskich shotów i wyjątkowych piw rzemieślniczych, nie zapominając o pysznej kawie i ciastach domowych.

Już niebawem będziecie mogli sami się przekonać, czy Wooltura to miejsce dla Was – Muzykoholicy będą mieli dla swoich czytelników wejściówki na koncerty i imprezy. Bądźcie czujni!!

Zapraszamy!!