[NOWE TWARZE] Wojtek Justyna – europejska gwiazda rodem z Łodzi

Skromny, ale bardzo utalentowany chłopak z Łodzi postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Postawił wszystko na muzykę i robi wszystko, by żyć pod jej dyktando. Obecnie mieszka w Holandii i wraz ze swoim zespołem Wojtek Justyna TreeOh! zdobywa europejski rynek muzyczny.


Muzycy „kupują” swoją publikę niesamowitą mieszanką funku, jazzu i muzyki świata. Jak do tej pory grupa ma na koncie dwa albumy: „Definitely Something” (2015) i  „Get That Crispy” (2018).


Wojtek Justyna TreeOh! / fot. materiały promocyjne

Ich nietuzinkowa muzyka dała im okazję występować na festiwalach oraz w klubach w Korei Południowej, Niemczech, Portugalii, Holandii (gdzie zespół jest na stałe) oraz oczywiście w Polsce. Ich drugi album zdobył znakomite opinie recenzentów europejskiej prasy muzycznej, tj.:

Polski Jazzowy Album Roku 2018 (plebiscyt Adama Dobrzyńskiego)
– Wyróżnienie na liście światowych płyt „Jazz Not Jazz” (holenderski magazyn „Jazzism”
– Nominacja utworu Sleeping Cow do tytułu „Haskiej kompozycji 2018 r.”Sam Wojtek Justyna znalazł się na liście najlepszych gitarzystów 2018 roku w Beneluksie w kategorii Jazz/Funk/Fusion/Worldmusic (ranking holenderskiego magazynu „Gitarist”).

Wojtek Justyna TreeOh!, to połączenie talentów, stylów i energii. Zespół tworzą: wybitny basista Daniel Lottersberger z Austrii ze swoim głębokim groove’m, a świetnie osadzonymi rytmami dopełniają go Alex Bernath, wytrawny niemiecki perkusista funkowy, i Diogo Carvalho, Portugalczyk, czarodziej dźwięków niepodzielnie panujący nad perkusjonaliami i syntezatorem Mooga. Nad tym wyrazistym i instrumentalnie urozmaiconym gruntem wznoszą się śpiewne i melodyjne frazy Wojtka Justyny.

W wakacje tego roku chłopaki odbyli małe tournée po Polsce. Obecnie grywają koncerty w różnych miastach w Europie. Miejmy nadzieję, że szybko do nas wrócą i znów zachwycą swoimi dźwiękami. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć zespołowi samych sukcesów, a Wojtkowi powrotu do ojczyzny chociaż na chwilę, by portal Muzykoholicy mógł zrobić z nim mały wywiad.

Powodzenia!!

Posłuchajcie Wojtek Justyna TreeOh! w Internecie!