Kminek prezentuje EP pod tytułem „V5”

Po udanym debiucie, jakim bez wątpienia był album „34”, legnickie trio przypomina o sobie nowym wydawnictwem. Tym razem jest to album EP, znów z liczbą w tytule. Dwa utwory z „V5” zostały przedpremierowo zaprezentowane w popularnym programie TVP2 „To je Borowicz. Podróże ze smakiem”. „Nie kradnij” oraz „Chłopaku” zdążyły również zagościć na antenie rozgłośni radiowych.


Po wydaniu krążka „34” Kminek spotkał się z wieloma pozytywnymi sprawami, które dodały zespołowi energii do działania. Emisja utworów w „Trójkowej” audycji Marka Niedźwieckiego, dzielenie sceny z Lao Che oraz byłym wokalistą Genesis Rayem Wilsonem, przychylne recenzje, no i wyprzedany na długo przed terminem promocyjny koncert płyty…Kminek nie lubi jednak spoczywać na laurach, stąd szybka premiera nowego materiału. Grupa zarejestrowała „V5” w jednym ze studiów w rodzinnej Legnicy. W przeciwieństwie do sesji płyty „34” tym razem nie zaprosiliśmy do studia żadnych gości. Po prostu uznaliśmy, że poradzimy sobie świetnie we własnym gronie – mówi Michalina Maruniak, wokalistka Kminka. – Postanowiliśmy wydać EP, a nie pełny album, gdyż nie chcieliśmy czekać do zimy z wypuszczeniem czegoś nowego, a nie wszystkie pomysły, nad którymi pracowaliśmy, zostały ukończone w stu procentach – dodaje.


Chwytliwe melodie, niebanalne teksty, trochę „ejtisowych” klimatów, charakterystyczny wokal… Oto najważniejsze składniki Kminkowego stylu AD 2019.


Kminek to trio, w skład którego wchodzą: Michalina Maruniak (wokalistka i współkompozytorka repertuaru, Jerzy Delwo (gitara basowa, teksty, muzyczny „mózg” formacji) oraz Paweł Zając (gitary). W tym męskim gronie na ogół to ja jestem ogniem, Jurek wodą, a Paweł wiatrem lub falą. Taka z nas dobrana ekipa! Zawsze nas to zaskakuje: jak myśmy się odnaleźli? Rozumiemy się fajnie i bez słów – podkreśla wokalistka zespołu. W koncertowym składzie grupę wspomagają gitarzysta Arek Halikowski, klawiszowiec Adam Rorat oraz perkusista Paweł Kurek.Oficjalną premierę krążka EP zaplanowano na 24 maja. Natomiast 21 czerwca premierowo zaśpiewam na żywo utwór „Nie kradnij” w ramach spotkań „Galeria Nocą” w legnickiej Galerii Piastów. To będzie kameralny występ przed recitalem Sławka Uniatowskiego. Planujemy również zorganizowanie dużego koncertu promocyjnego, intensywnie pracujemy nad tym wydarzeniem. Mam nadzieję, że już wkrótce będę mogła podać jego datę i miejsce – zdradza Michalina Maruniak.


zajrzyj po więcej:

Kminek na Facebooku