Konferencja FRYDERYK 2020 Muzyka przyszłości – przyszłość muzyki

W ramach FRYDERYK Festiwal 2020 już po raz drugi zorganizowana zostanie konferencja poświęcona rynkowi muzycznemu. W tym roku skupi się ona wokół wyzwań, przed jakimi staje branża muzyczna w dobie nowych technologii oraz zmian klimatycznych. Uczestnicy paneli, warsztatów oraz prelekcji będą mogli zobaczyć, jak te światy wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Jak zmieni się polski rynek muzyczny w latach 20. XXI wieku? Czy należy obawiać się sztucznej inteligencji w sztuce? Jak powinna wyglądać społeczna odpowiedzialność artystów i ich publiczna rola? Między innymi na te pytania spróbują odpowiedzieć eksperci, którzy przyjadą do Katowic na konferencję organizowaną w ramach FRYDERYK Festiwal 2020.

Wydarzenie zostanie zainaugurowane w dniu Gali Muzyki Poważnej, 8 marca 2020 r. W niedzielne popołudnie w siedzibie NOSPR-u zorganizowane zostaną panele poświęcone muzyce klasycznej – to nowatorski projekt dedykowany zarówno wielbicielom tego gatunku, jak i artystom i twórcom klasycznym. W dniach 14-15 marca (godziny 11:00-16:00) na terenie katowickiego MCK-u odbędzie się część dotycząca muzyki rozrywkowej. Dla gości przygotowano bardzo bogaty program wydarzeń, począwszy od paneli i warsztatów z udziałem artystów i ekspertów, poprzez muzyczne kino, aż po odsłuchy nowych wydawnictw.

This slideshow requires JavaScript.


Motywem przewodnim tegorocznej edycji będą nowoczesne technologie oraz zmiany klimatyczne. Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak nowy standard sieci mobilnej 5G i sztuczna inteligencja zmienią świat muzyki już w niedalekiej przyszłości. O związkach muzyki i e-sportu opowiedzą natomiast eksperci z Weszło Esport. Podczas rozmowy moderowanej przez dziennikarkę Agnieszkę Szydłowską m.in. Natalia Przybysz i Ralph Kaminski będą dyskutować o swojej roli we współczesnym świecie oraz o działaniach na rzecz ochrony środowiska. O powrocie do natury porozmawiają Włodzimierz „Paprodziad” Dembowski oraz Michał Szturomski. Kulisy produkcji muzycznej zdradzą natomiast eksperci z Estrada i Studio oraz tacy artyści jak Król i Leszek Biolik. Jeden z paneli poświęcony zostanie także sukcesowi Polski na Eurowizji Junior. Gośćmi spotkania będą twórcy zwycięskich utworów: Lanberry, Patryk Kumór i Dominic Buczkowski-Wojtaszek.

W Katowicach nie zabraknie również mocnej rapowej reprezentacji – o hip-hopie dyskutować będą m.in. Koza i Gverilla. Spotkanie z Miuoshem poprowadzi pisarka Sylwia Chutnik, a z reprezentantami młodego pokolenia o znaczeniu hip-hopu w kulturze wysokiej porozmawia dziennikarz Marcin Flint.


Z myślą o osobach chcących rozwijać się w branży muzycznej zaplanowany został dwudniowy blok warsztatowy prowadzony przez uznanych specjalistów. Uczestnicy będą mogli porozmawiać o tajnikach produkcji muzycznej z Bartkiem Dziedzicem, stojącym za najlepszymi polskimi płytami pop ostatnich lat. Mery Spolsky opowie, jak skutecznie budować swój fanbase, Artur Klimczak z Kayaxu wyciśnie social media jak cytrynę, zaś Magda Chołyst z Artist in Bloom wprowadzi w realia branży muzycznej oraz eksportu polskiej muzyki. Część edukacyjną zwieńczy freestyle z lokalnym organizatorem Rapsztatów Tomkiem „Tyminem” Tymińskim.


Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ze względu na chęć zapewnienia najwyższej jakości zajęć liczba miejsc jest ograniczona i wymaga wcześniejszych zapisów. Można ich dokonać, wysyłając e-mail na adres: fryderykfestiwal.warsztaty@zpav.pl


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/FryderykFestiwal/

Instagram: https://www.instagram.com/fryderykfestiwal/