Kuba Badach gościnnie u słynnego saksofonisty

Kuba Badach gościnnie u słynnego saksofonisty

MARCIN NOWAKOWSKI „Na różowo”: Kuba Badach gościnnie u słynnego saksofonisty

Ceniony wokalista Kuba Badach wystąpił gościnnie na nowym albumie Marcina Nowakowskiego „Next Level”.
Marcin Nowakowski to jeden z najsłynniejszych polskich saksofonistów, nazywany przez amerykańskich dziennikarzy muzycznych „europejskim ambasadorem smooth jazzu”. Pytany o definicję własnej twórczości, artysta wskazuje często na mieszankę jazzu, soulu i funku, choć nie odżegnuje się od etykiety smooth jazz. 13 października ukazał się jego czwarty album studyjny, zatytułowany „ Next Level”.

Gościem specjalnym albumu jest Kuba Badach, który zaśpiewał utwór „Na różowo”, wyprodukowany przez szwajcarskiego producenta Ursa Wiesendangera, do którego tekst napisała Aleksandra Kwaśniewska.

Przygotowując najnowszy album, zatytułowany „Next Level”, Marcin Nowakowski kolejny raz postanowił spełnić muzyczne marzenia i zaprosił do współpracy swoich idoli zza oceanu. Producentem „Next Level” jest zdobywca Grammy, Jeff Lorber, a na płycie zagrała śmietanka kalifornijskich muzyków sesyjnych: Nathan East, John JR Robinson, Jimmy Haslip, Gary Novak, Michael Thompson i Paul Jackson Jr. Płyta została zmasterowana przez Berniego Grundmana – legendarnego reżysera dźwięku.


Od wielu lat współpracuję z Kubą Badachem przy projekcie „Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha”. Wcześniej sporadycznie miałem okazję grywać jazzowe harmonie, więc zaproszenie Kuby było dla mnie nie tylko dużym zaskoczeniem, ale też sporym wyzwaniem, którego oczywiście się podjąłem. W efekcie wspólne koncertowanie skłoniło mnie do przejścia na „jazzową stronę mocy”. Dzięki Kubie zacząłem rozsmakowywać się w jazzowym graniu, co prezentuję na płycie „Next Level”. W zamian za tę inspirację, oddaje Kubie głos. Stworzyliśmy utwór do którego tekst napisała Aleksandra Kwaśniewska, a Kuba tę lekkość i żartobliwość słów wyśpiewał. Nie miałem wątpliwości, że utwór „Na różowo” zabrzmi najlepiej w ustach jednego z najbardziej muzykalnych i wrażliwych artystów w Polsce. To ogromny zaszczyt, że Kuba Badach przyjął moje zaproszenie i zaśpiewał na „ Next Level”.

Album Marcina Nowakowskiego „Next Level” jest już dostępny w sprzedaży w salonach Empik i na empik.com:
https://www.empik.com/next-level-nowakowski-marcin,p1283006329,muzyka-p

Tracklista:

 1. Next Level
 2. Pockets
 3. Au Contraire
 4. Moving Forward
 5. Mission
 6. Spice of Life
 7. Watercolors
 8. Spring
 9. Coffee Bear feat. Paul Jackson Jr.
 10. Jumper 88
  Bonus track:
 11. Na Różowo feat. Kuba Badach / produced by Urs Wiesendanger

Podziel się swoją opinią ;)