Kwiat Jabłoni otrzymał złotą płytę za album “Niemożliwe”

Kasia i Jacek Sienkiewicz od marca 2018 roku tworzą na scenie duet Kwiat Jabłoni, który bardzo szybko zyskał ogromną rzesze fanów, a ich koncerty wyprzedawały się w rekordowym tempie jeszcze przed wydaniem debiutanckiego albumu. 1 lutego grupa wydała długogrającą płytę zatytułowaną “Niemożliwe”. 10 miesięcy od premiery wydawnictwo pokryło się złotem, sprzedając się w ponad 15 tys. egzemplarzy.

Album “Niemożliwe” to debiutancki krążek folkowo – elektronicznego duetu Kwiat Jabłoni. Pierwsza piosenka Kasi i Jacka, jaka ujrzała światło dzienne to “Dziś późno pójdę spać” wraz z teledyskiem, który na YouTube wyświetlony został już ponad 11 mln razy. Drugim singlem promującym płytę została tytułowa piosenka “Niemożliwe” (2,9 mln wyświetleń na YT).


Na album wyprodukowany przez Kwiat Jabłoni oraz debiutującego realizatora dźwięku Łukasza Ziębę składa się 12 utworów. Są to autorskie, refleksyjne piosenki z polskimi tekstami wykonane na dwa głosy, mandolinę i fortepian, wzbogacone elektronicznymi brzmieniami. Ta nietypowa mieszanka sprawia, że muzyka tego młodego duetu wymyka się typowym gatunkom, ciężko ją zaszufladkować. W piosenkach rozbrzmiewają folkowe brzmienia, popowe chwytliwe melodie i przestrzenne efekty elektroniczne. Kasia i Jacek podkreślają jednak często, że najważniejsza jest dla nich warstwa tekstowa ich piosenek.


Rodzeństwo Sienkiewiczów śpiewa o życiu chwilą, próbach cieszenia się tym, co mamy, o ucieczce od konsumpcjonizmu i świata przesyconego pogonią za sukcesem, skłaniają słuchaczy do namysłu i nie pozostawiają obojętnym. “Niemożliwe” to album głęboko poruszający zarówno słowami, jak i muzyką.

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/kwiatjabloni/

Instagram: https://www.instagram.com/kwiatjabloni/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCNot4CpIYzGBIUuEiqJ4lOw