LATO Z RADIEM Festiwal 2019 – znamy wszystkie 4 line – up’y!

Po zeszłorocznym sukcesie festiwalu Lato z Radiem organizowanego przez Polskie Radio w Gdyni, tego lata będziemy mieli okazję uczestniczyć w znacznie rozbudowanej formie tego wydarzenia. Impreza został przeniesiona do czterech miast i w każdym z nich potrwa dwa dni. Jedno pozostało niezmienne – udział w Lato z Radiem jest zupełnie darmowy.

Jeden festiwal, 4 miasta i 26 wykonawców – takie będzie Lato z Radiem 2019. Wszystko zacznie się już w najbliższy piątek w Zakopanem (28 – 29.06). Potem będzie Puck (19 – 20.07), Stalowa Wola (09 – 10.08) i wielki finał w Krakowie (30 – 31.08). To będą muzyczne wakacje, jakich jeszcze w Polsce nie było: jeden festiwal, a wykonawcy od muzyki klasycznej, przez jazz, rock, folk i najwyższej próby pop.


Lato z Radiem – ZAKOPANE

28.06 – Włodek Pawlik, Kapela ze Wsi Warszawa, Warszawskie Combo Taneczne
29.06 – Hanka Rybka, Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy, Krzysztof Zalewski, Kayah

Lato z Radiem – PUCK

19 – 20.07 – Warszawskie Combo Taneczne, Kapela ze Wsi Warszawa, Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy, Sławek Uniatowski, Muniek Staszczyk

Lato z Radiem – STALOWA WOLA

09 – 10.08 – Kortez, Perfect, Muniek Staszczyk, Kapela ze Wsi Warszawa, Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy, Sławek Uniatowski

Lato z Radiem – KRAKÓW

30.08 – Smolik / Kev Fox, The Dumplings, Barbara Wrońska i Przyjaciele, Król, Przybysz-Przybysz, Muniek z zespołem, Mazolewski/Porter, Fisz Emade Tworzywo, Nosowska, Voo Voo
31.08 – Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy, Anita Lipnicka, Mela Koteluk, Skubas, Julia Pietrucha, Daria Zawiałow.

This slideshow requires JavaScript.

 


Dlaczego to robimy? Zeszłoroczny sukces Festiwalowej Gdyni, gdzie przyjechało ponad 100 tys. ludzi sprawił, że nabraliśmy apetytu na więcej. Skoro słuchacze Polskiego Radia tak kochają muzykę i to tę ambitną, dlaczego mielibyśmy ograniczać się do jednego miasta i jednego terminu? Nasz festiwal będzie cieszył publiczność i słuchaczy przez całe wakacje. (Andrzej Rogoyski, Dyrektor Polskiego Radia)


Większość wydarzeń festiwalowych można będzie śledzić na bieżąco dzięki streamingom na portalu Polskiego Radia oraz w mediach społecznościowych. Koncerty transmitowane będą na antenach Polskiego Radia, z każdego z festiwalowych miast nadawane będą znane i cenione audycje z udziałem publiczności (m.in. Zapraszamy do Trójki, Markomania, Muzyczna Jedynka, Dwójka na miejscu i PlanAir Czwórki).

W strefach festiwalowych Muzycznej, Familijnej i Relaksu każdy znajdzie coś interesującego dla siebie: spotkania z gwiazdami, dziennikarzami muzycznymi, gry i zabawy edukacyjne dla dzieci, warsztaty radiowe, odrobina ruchu z prowadzącymi „Gimnastykę poranną” w radiowej Jedynce, czy ekipą kultowej audycji „Lato z Radiem”, na której wychowały się pokolenia Polaków.


Kierując się zeszłoroczną tradycją, w tym roku również zostanie wydana pamiątkowa płyta z utworami artystów występujących podczas festiwalu.

Track lista płyty „Lato z radiem Festiwal 2019“:

1. Polka Dziadek-  Sygnał Lata z Radiem- Smolik remix
2. Krzysztof Zalewski – Kurier
3. Daria Zawiałow – Na Skróty
4. Kortez – We dwoje
5. Brodka – Varsovie (Unplugged)
6. Perfect – Ludzie niepowszedni
7. Julia Pietrucha – Nie Potrzebujemy Nic
8. Uniatowski – Honolulu
9. Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy – Samba Del Gringo
10. Kayah – Dawaj w długą
11. Smolik/Kev Fox – On The Quiet
12. Kapela ze Wsi Warszawa – Bida Blues
13. T.Love – Blada
14. Barbara Wrońska – Nieustraszeni
15. Skubas – Nie Mam Dla Ciebie Miłości
16. Nosowska – Ja Pas

This slideshow requires JavaScript.

 


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/polskieradiolatozradiem/

www: https://www.polskieradio.pl/411