Fumez wydaje swój pierwszy album. Premiera już na jesień

Jak zwykli mówić mędrcy – bez pracy nie ma kołaczy. Doskonale o tym wie zespół FUMEZ, który właśnie kończy pracę nad swoim pierwszym krążkiem.


Zespół FUMEZ powstał w 2015 roku w Elblągu. Od tego momentu zespół stara się krok po kroku docierać do coraz szerszej grupy odbiorców. Ukoronowaniem dotychczasowej drogi zespołu jest wydanie EP-ki, która ujrzała światło dziennie w listopadzie 2016 r., a także liczne koncerty na coraz większych scenach.


FUMEZ

Twórczość zespołu, to połączenie kilku nurtów oraz różnych inspiracji, które owocują nowoczesnym rockowym brzmieniem.

„FIRST TO SIN” to zestaw 11 utworów okraszonych w niebanalne teksty, które w połączeniu z oryginalną warstwą muzyczną stworzą całość, obok której nie będzie można przejść obojętnie.

Wybierając materiał na płytę zespół postanowił umieścić tylko utwory anglojęzyczne oraz jeden instrumentalny. Zespół nie chciał robić płyty, którą będzie można łatwo zaszufladkować w jednym gatunku.


“Gramy to, co nas bawi bez względu na nurt, jednak wszystko to potraktowane jest naszym charakterystycznym bezczelnym stylem”


Płyta została zarejestrowana w Gdańskim VSG studio gdzie przez rok produkował ją Jarosław Turbiarz z Golden Life, który gościnnie zagrał gitarowe solo w tytułowym „First to sin”.


Przedsmak całości stanowi singiel “Like it”, do którego Fumez sam stworzył teledysk.


Płyta pojawi się pod koniec września. Premiera w  rodzinnym Elblągu rozpocznie trasę promującą album.


Zobacz więcej:

Facebook

YouTube

SoundCloud